Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šeimos stiprinimui skyrė per 417 tūkst. eurų

LRT.lt2015.09.08 13:45

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nevyriausybinėms organizacijoms, dirbančioms šeimos gerovės srityje, šiemet skiria daugiau kaip 417 tūkst. eurų (beveik 1 mln. 440 tūkst. litų), rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nevyriausybinėms organizacijoms, dirbančioms šeimos gerovės srityje, šiemet skiria daugiau kaip 417 tūkst. eurų (beveik 1 mln. 440 tūkst. litų), rašoma ministerijos pranešime spaudai.

 „Mūsų nuomone, šeima yra mūsų visuomenės pagrindas, o jos stiprinimas prasideda nuo šviečiamosios veiklos, todėl šiemet pirmą kartą skiriame finansavimą nevyriausybinėms organizacijoms, dirbančioms šeimos gerovės srityje“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

 Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paskelbto Nevyriausybinių organizacijų, dirbančių šeimos gerovės srityje, projektų atrankos 2015 metais konkurso metu bus atrinkti ir finansuoti projektai, kuriais bus siekiama skatinti savarankišką ir gyvybingą šeimą, pagrįstą jos narių savitarpio pagalba ir atsakomybe, ugdyti jaunų žmonių socialinę atsakomybę.

Kitaip nei ankstesniais metais, šiemet projektais taip pat bus siekiama formuoti tėvystės įgūdžius, plėtoti pozityvių auklėjimo metodų sklaidą šeimoje, vykdyti krizinio nėštumo prevenciją ir teikti pagalbą krizinio nėštumo atvejais.

Šiemet ypatingai akcentuojamas poreikis tų nevyriausybinių organizacijų, kurios be aukščiau įvardintų sričių teiks vaikų užimtumo paslaugas vaikų vasaros atostogų laikotarpiu ir vaikus įtrauks į savo veiklą. Taip pat skatinama, kad organizacijos savo veiklą vykdytų vietovėse, kuriose gyventojų skaičius neviršija 100 tūkstančių gyventojų bei projektą įgyvendintų kartu su dar dviem partneriais (savivaldybe, švietimo įstaiga, esančia toje teritorijoje).

Šiomis prioritetinėmis sritimis siekiama mažinti socialinę atskirtį tų vaikų , kurie vasaros atostogų metu neturi galimybių patekti į vasaros poilsio stovyklas, siekiama organizuoti įdomesnį bei kokybiškesnį laisvalaikio praleidimą. Taip pat siekiama skatinti projektus įgyvendinti regionuose, kur ši veikla yra mažiau prieinama. Siekiant užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, skatinant institucijų, bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą, projektus būtina įgyvendinti su pasirinktinais partneriais.

Nevyriausybinės organizacijos (asociacijos, labdaros ir paramos fondai, religinės bendruomenės ir bendrijos, viešosios įstaigos, kurių dalininkai yra nevyriausybinės organizacijos ir fiziniai asmenys) paraiškas kviečiamos teikti iki birželio 8 d. (imtinai).

Platesnę informaciją ir reikiamus dalyvavimui dokumentus galima rasti paspaudus šią nuorodą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.