Lietuvoje

2015.05.20 16:44

L. Linkevičius: apie sulaikytą pilietį pranešta, ambasada bandys su juo susitikti

BNS 2015.05.20 16:44

Rusija informavo Lietuvos ambasadą apie sulaikytą Lietuvos pilietį, kuris apkaltintas šnipinėjimu, trečiadienį pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Rusija informavo Lietuvos ambasadą apie sulaikytą Lietuvos pilietį, kuris apkaltintas šnipinėjimu, trečiadienį pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pasak ministro, diplomatai bandys susitikti su sulaikytu lietuviu.

„Mes gavome oficialią informaciją iš Rusijos Federalinės saugumo tarybos į ambasadą, kad sulaikytas, kaip jie teigia, Lietuvos pilietis, yra nurodyta jo pavardė. Pagal Vienos tarptautinių santykių konvenciją mes jau dabar prašysime susitikimo su tuo sulaikytu asmeniu, visas kitas detales tikriname“, – trečiadienį žurnalistams Seime sakė L. Linkevičius.

Rusijos Federalinė saugumo tarnyba FSB trečiadienį pranešė sulaikiusi Lietuvos karinės žvalgybos pareigūną. Lietuvis sulaikytas praėjus trims savaitėms po to, kai Lietuvoje buvo sulaikytas šnipinėjimu FSB įtariamas Rusijos pilietis.

Maskvos Lefortovo teismas nurodė šnipinėjimu apkaltintą Lietuvos pilietį suimti dviem mėnesiams ir atskleidė jo pavardę. Teismo atstovė „Interfax“ naujienų agentūrai nurodė, kad Arstidui Tamošaičiui oficialiai pareikšti įtarimai dėl šnipinėjimo.

FSB spaudos tarnyba nurodė, kad antradienį sulaikytas „užsienio žvalgybininkas buvo sučiuptas su įkalčiais, kai gavo iš vieno Rusijos piliečio dokumentus su įslaptinta informacija“. Skelbiama, kad Lietuvos pilietis laikomas Maskvoje esančiame Lefertovo tardymo izoliatoriuje.

Anot Rusijos FSB, per apklausą lietuvis prisipažino esantis Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos pareigūnas. Ministras L. Linkevičius šios informacijos sakė nekomentuosiantis.

„Klauskite (Antrojo operatyvinių tarnybų) departamento, šito nežinau, nieko negaliu pasakyti“, – klausiamas, ar sulaikytasis išties yra minimo departamento pareigūnas, sakė L. Linkevičius.

Į klausimą, ar skelbiamas Lietuvos piliečio sulaikymas yra atsakas į Lietuvos sulaikytą rusų šnipą, ministras siūlė patiems žurnalistams daryti išvadas, primindamas ir Rygoje ketvirtadienį prasidedančio Rytų partnerystės susitikimo kontekstą.

„Nemanau, kad čia turėtume skubėti su išvadomis. Tie dalykai, kadangi yra viešinami, man kelia daug minčių. Ryt prasideda Rytų partnerystės susitikimas, paprastai, kai būna ypatingos progos, mes sulaukiame tokių atsitikimų. Viskas gali būti susiję, atmesti tikrai negaliu, bet nenorėčiau ir teigti, jūs patys darykite išvadas“, – kalbėjo ministras.

Klausiamas apie galimybę apsikeisti sulaikytaisiais su Rusija, ministras ragino nespekuliuoti, kol žinoma pakankamai nedaug informacijos. „Kai žinosime daugiau, informuosime“, – sakė ministras.