Lietuvoje

2015.05.20 12:29

Vienintelis „An-2“ pilotų artimųjų prašymas – apžiūrėti lėktuvą iš vidaus

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.05.20 12:29

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabe aiškinosi dingusio lėktuvo „An-2“ paieškos operacijos eigą ir rezultatus.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabe aiškinosi dingusio lėktuvo „An-2“ paieškos operacijos eigą ir rezultatus.

Pasak spaudos konferencijoje dalyvavusios LRT Radijo žurnalistės Astos Kažukauskienės, Karinių jūrų pajėgų štabe ministras susitiko ne tik su pareigūnais, kurie yra atsakingi už gelbėjimo ir paieškos operaciją, bet ir su dingusių pilotų artimaisiais. Kaip sakė patys artimieji, jų vienintelis prašymas šiuo metu yra apžiūrėti antradienį pavakare jūros dugne rastą lėktuvą iš vidaus.

Ministras J. Olekas spaudos konferencijoje sakė, kad trečiadienį lėktuvą apžiūrėti bus bandoma dar laivo „Kuršis“ sonaru ir robotu, tačiau jis į lėktuvo vidų patekti negali. Pasak ministro, bus ieškoma galimybių, kaip apžiūrėti lėktuvą iš vidaus.

„Paieška yra tęsiama – tiek iš oro, tiek laivais ant vandens. J. Oleko teigimu, pirmiausia reikia atlikti nepriklausomą tyrimą ir tada turėtų paaiškėti, kas yra atsakingas už, galima teigti, gana chaotišką paieškos organizavimą. Ministras sakė klaidų matantis, tačiau pareigūnų pavardžių, kol neatliktas tyrimas“, – sako A. Kažukauskienė.

Trečiadienį, ieškant dviejų pilotų, sutelktos didesnės pajėgos. Prie operacijos prisijungę du Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kariniai lėktuvai.

Tuo metu Baltijos jūroje pastebėjus objektą, išsiųstas sraigtasparnis. Pasak krašto apsaugos viceministro Antano Valio, aiškinamasi, ar tai gali būti susiję su nukritusiu lėktuvu. Viceministras dalyvauja Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, kur aptariamas dingusio lėktuvo paieškos koordinavimas.

Kritikai teigia, kad, ieškant lėktuvo, nebuvo pasitelkti visi galimi ištekliai.

Dingęs lėktuvas „An-2“ Baltijos jūroje aptiktas antradienį. Lietuvos karinių jūrų pajėgų atstovas sako, kad kol kas neįmanoma pasakyti, ar jame yra ir dviejų pilotų kūnai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.