Lietuvoje

2015.05.20 12:31

Aiškinamasi, ar objektas Baltijoje susijęs su „An-2“

BNS2015.05.20 12:31

Baltijos jūroje pastebėtas objektas, išsiųstas sraigtasparnis, siekiant išsiaiškinti, ar tai gali būti susiję su nukritusiu lėktuvu, trečiadienį pranešė krašto apsaugos viceministras Antanas Valys.

Baltijos jūroje pastebėtas objektas, išsiųstas sraigtasparnis, siekiant išsiaiškinti, ar tai gali būti susiję su nukritusiu lėktuvu, trečiadienį pranešė krašto apsaugos viceministras Antanas Valys.

„Rastas jūroje plaukiojantis objektas, ir yra išskridęs straigtasparnis, laukiame informacijos, kad galbūt tai susiję su avarija. Kas tai per objektas, negaliu patvirtinti, žinių neturime“, – per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį Seime trečiadienį sakė A. Valys.

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Jungtinio  situacijų skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Raimondas Matulaitis sakė, kad objektas buvo pastebėtas dar antradienį vakare, tačiau jį aptikęs pasieniečių sraigtasparnis neturėjo galimybės jo patikrinti. Trečiadienį prie objekto išskrido karinių oro pajėgų sraigtasparnis MI-8.

„Vakar pastebėjo pasieniečių sraigtasparnis, šiandien išskrido MI-8. Pasieniečiai dėl sraigtasparnio techninių galimybių negali patikrinti, mūsų sraigtasparnis turi galimybes, nusileis, jei reikės, patikrins, koks tai objektas“, – žurnalistams sakė R.Matulaitis.

Jis sakė šiuo metu neturintis informacijos, ar pastebėtas objektas yra susijęs su nukritusiu „An-2“. „Per visą operaciją buvo aptikta įvairiausių objektų, bet buvo pripažinta, kad jie – ne nukritusio orlaivio įranga“, – sakė R. Matulaitis.

Seimo komitetas trečiadienį aptarė dingusio lėktuvo paieškos koordinavimą. Antradienio pavakarę lietuvių lėktuvas „An-2“ rastas Baltijos jūros dugne 124 metrų gylyje, daugiau kaip 116 kilometrų nuo kranto, tarp Liepojos ir Palangos, Latvijos išskirtinėje ekonominėje zonoje. Ištyrus lėktuvo liekanas povandeninio roboto video kamera, pilotų nerasta, jų paieška tęsiama.

Kritikai teigia, kad lėktuvo paieškoje nebuvo pasitelkti visi galimi ištekliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.