Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.14 07:56

Seime tradiciškai susitiko Lietuvos valstybės gynėjai

Jau 22 kartą Parlamente susitiko Sausio 13-osios kovų dalyviai, Aukščiausios Tarybos rūmų gynėjai-savanoriai. Jie teigia tų dienų įvykių negalintys užmiršti ir didžiuojasi prisidėję prie savo valstybės ir jos piliečių kovos už tautos laisvę ir išlikimą. 

Jau 22 kartą Parlamente susitiko Sausio 13-osios kovų dalyviai, Aukščiausios Tarybos rūmų gynėjai-savanoriai. Jie teigia tų dienų įvykių negalintys užmiršti ir didžiuojasi prisidėję prie savo valstybės ir jos piliečių kovos už tautos laisvę ir išlikimą.

Prieš 22 metus AukščiausiosTarybos rūmų fojė savanorių tariami priesaikos žodžiai įpareigojo juos sakančius vyrus nesigailėti jėgų, o jeigu prireiks – ir gyvybės, ginant Lietuvos nepriklausomybę. Prieš apsisprendžiant, kiekvienas turėjo gerai pagalvoti.

„Tie, kurie čia liko, buvo realiai pasmerkti žūti, jeigu bus atakuojama. Tiems, kurie dėl įvairių priežasčių neapsisprendę atlikti tokią šventą pareigą Tėvynei, negali dėl sveikatos, dėl šeimyninių priežasčių arba dėl psichologinių priežasčių, buvo duota pusė valandos laiko. Jie galėjos išeiti iš Parlamento ir niekas jų nesmerkė“, – kalbėjo buvęs AT Gynybos štabo viršininkas Jonas Gečas.

„Aš žinojau, kur einu. Aš žinojau, kad mes vis tiek žūsime, mes negalime prieš tą didįjį imperializmą kovoti, mes neturime tiek jėgų. Bet aš būčiau vis tiek ėjęs, bet kada. Aš būčiau į mišką ėjęs, jeigu metai būtų leidę, bet aš negalėjau, kadangi vaikas buvau tuo metu“, – teigė buvęs Šaulių sąjungos vadas Rimvydas Mintautas.

Tomis dienomis Parlamento rūmus gynė maždaug 1,2 tūkst. savanorių.

Šeštadienį juos sveikindamas pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis, taip pat savanoris, nes buvo davęs priesaiką, prisimena, kad paskutinis M. Gorbačiovo ultimatumas pripažinti sovietų konstituciją ir sovietų valdžią atėjo sausio 10-ąją ir jis Parlamento balsavimu buvo atmestas.

 „Žinojome, kad dabar bus kokie nors sprendimai Maskvoje. Arba jie stabtelės ir atsitrauks, arba jie imsis smurto. Buvo daug žmonių pasiruošusių, subrendusių savyje. Priesaika buvo širdyje, visi buvo savanoriais ir tebėra savanoriais“, – sakė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis.

Lietuvos valstybės gynėjus pasveikino Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas, kai kuriems teiktos Ministro Pirmininko įsaku pareikštos padėkos.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi