Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.18 15:41

Iš pareigų atleidžiami keturi teisėjai

BNS 2015.05.18 15:41

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pasirašė dešimt dekretų dėl teisėjų atleidimo ir perkėlimo. Keturi teisėjai atleidžiami iš darbo visam laikui, kiti – iš apylinkės teismų perkeliami į apygardos, pasibaigus įgaliojimų laikui.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pasirašė dešimt dekretų dėl teisėjų atleidimo ir perkėlimo. Keturi teisėjai atleidžiami iš darbo visam laikui, kiti – iš apylinkės teismų perkeliami į apygardos, pasibaigus įgaliojimų laikui.

Dviem iš atleistų teisėjų galėjo grėsti drausminė atsakomybė.

Prezidentės dekrete rašoma, kad, sulaukus įstatyme nustatyto amžiaus, nuo birželio 9 dienos atleidžiama Vilniaus miesto apylinkės teismo 61 metų teisėja Aldona Tumelionytė.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija pernai šiai teisėjai buvo iškėlusi drausmės bylą, o ją išnagrinėjęs Teisėjų garbės teismas A. Tumelionytei skyrė papeikimą. Nuobauda administracines ir baudžiamąsias bylas nagrinėjusiai teisėjai skirta už tai, kad nemandagiai ir nepagarbiai bendravo su posėdžių dalyviais, leidosi į asmeniškumus, replikavo ir moralizavo. Neseniai vėl suabejota šios teisėjos etika.

„Tyrimas nepradėtas, nes nėra tikslinga, kai teisėjos klausimas yra išspręstas“, – BNS sakė Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė spaudai Guoda Paužaitė.

Prezidentė D. Grybauskaitė dekretu teikia Seimui pritarti Apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjos 61 metų Audronės Jarackaitės atleidimui sulaukus nustatyto pensinio amžiaus.

Teisėjos darbovietė dėl jos veiklos nuo sausio atlieka darbinės veiklos tyrimą.

„Tyrimas tebevyksta dėl teisėjos veiklos 2014–2015 metais. Jis pradėtas metų pradžioje po eilinio tikrinimo, vėliau teismo pirmininko įsakymu nuspręsta atlikti neeilinį patikrinimą“, – BNS sakė Apeliacinio teismo atstovė spaudai Kristina Petrošienė.

Birželio 1 dieną iš Vilniaus apygardos teismo teisėjos pareigų savo noru atleidžiama teisėja Angelė Ikasalienė. Birželio 24 dieną pasibaigus įgaliojimų laikui atleidžiamas Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Stanislovas Juocevičius.

Birželio 21 dieną iš Klaipėdos apygardos teismo pirmininko pareigų pasibaigus paskyrimo į šias pareigas terminui atleidžiamas Arvydas Daugėla, o birželio 3 dieną iš pirmininkės pareigų atleidžiama Jonavos rajono apylinkės teismo pirmininkė Jolanta Damulienė ir Panevėžio apylinkės teismo vadovė Rita Dambrauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi