Lietuvoje

2015.05.18 16:48

A. Šumskas: liudininkai virš Palangos paplūdimio matė kitą An-2 lėktuvą

Savaitgalį Palangoje poilsiavęs kaunietis Michailas Reziapkinas gali būti paskutinis žmogus, matęs šeštadienio vakarą virš Baltijos jūros dingusį lėktuvą An–2. 15min.lt skaitytojas pasakojo, kad jam įtarimų sukėlė tai, jog „Klaipėdos avialinijų“ lėktuvas, kurį jis teigia matęs, skrido labai nedideliame aukštyje. Apie tai, kad matė žemai skridusį lėktuvą, prabilo ir kiti liudininkai. Tačiau Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas įsitikinęs, kad žmonės matė ne dingusį orlaivį, o kitą, kuris tądien skraidino poilsiautojus.

Savaitgalį Palangoje poilsiavęs kaunietis Michailas Reziapkinas gali būti paskutinis žmogus, matęs šeštadienio vakarą virš Baltijos jūros dingusį lėktuvą An–2. 15min.lt skaitytojas pasakojo, kad jam įtarimų sukėlė tai, jog „Klaipėdos avialinijų“ lėktuvas, kurį jis teigia matęs, skrido labai nedideliame aukštyje. Apie tai, kad matė žemai skridusį lėktuvą, prabilo ir kiti liudininkai. Tačiau Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas įsitikinęs, kad žmonės matė ne dingusį orlaivį, o kitą, kuris tądien skraidino poilsiautojus.

Pirmadienį buvo atnaujintos dviejų lėktuvu An–2 iš Švedijos skridusių pilotų paieškos. Iki šiol jų nepavyko aptikti Lietuvos, Latvijos ir Švedijos laivams bei lėktuvams.

Į 15min.lt redakciją pirmadienį kreipėsi keli žmonės, kurie tvirtino, jog šeštadienio pavakarę lėktuvas An–2 skraidė virš Palangos paplūdimio.

A.Šumskas: jie matė ne tą lėktuvą

Tačiau Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas 15min.lt teigė, kad šeštadienį iš Palangos oro uosto du skrydžius atliko Mažeikių aeroklubo lėktuvas An–2.

Tai nesusiję su šiuo lėktuvu visiškai. Jie matė tokį pat, bet ne tą lėktuvą.

„Tai nesusiję su šiuo lėktuvu visiškai. Jie matė tokį pat, bet ne tą lėktuvą“, – sakė jis.

A.Šumskas tvirtino, kad kartais liudininkų parodymai gali padėti, tačiau ne šį kartą.

„Tai neturi nieko bendro su pradingusiu lėktuvu. Jiems galima pasakyti ačiū ir daugiau nieko“, – pridūrė jis.

Pašnekovas teigė, kad pirmadienio pavakarę apie pradingusį lėktuvą vis dar nieko negirdėti.

Pasirodė keista, kad skrenda taip žemai

„Tai buvo šeštadienį, apie 16–17 valandą. Tiksliau pasakyti negaliu. Tuo metu buvau Šviesos gatvėje, apie 50 metrų nuo jūros. Žiūrėjau į jūros pusę ir nustebau – skrido An–2 lėktuvas, dar pagalvojau, kad seniai nemačiau An–2 lėktuvo“, – pasakojo skaitytojas.

Jis teigė nesąs tikras dėl orlaivio spalvos, tačiau apšviestas saulės lėktuvas jam pasirodė tamsiai alyvinės spalvos.

„Galiu ir suklysti dėl spalvos, nes švietė saulė. Jis judėjo nuo Palangos centro link jūros, atliko posūkį į Švedijos pusę, nepriskrendant Šventosios. Aukštis buvo maždaug 200–300 metrų – gana žemai. Gali būti, kad jis suko link jūros. Aš nustebau, nes An–2 virš paplūdimio pirmą kartą mačiau. Net namo sugrįžęs papasakojau“, – prisiminė jis.

Paklaustas, ar niekas jam nesukėlė įtarimo, M. Reziapkinas teigė, kad jam keista pasirodė tai, kad lėktuvas skrido mažame aukštyje virš paplūdimio.

„Paskui jo nebesekiau, kur jis pasuko – nežinau, – sakė jis. – Tuo metu, kai jį stebėjau, nuo Šventosios centro jis buvo nutolęs 2–3 kilometrus, nuo Palangos centro – 10–12 kilometrų“, – sakė M. Reziapkinas.

15min.lt šaltinių teigimu, Rusijos radarai yra užfiksavę, kad Lietuvos nepriskridęs An–2 apsisuko ir pasuko link Švedijos, Gotlando salos.

VIDEO: Skaitytojas užfiksavo Palangoje orlaivį, panašų į pradingusį lėktuvą

Į redakciją paskambinęs kitas 15min.lt skaitytojas pasakojo panašų lėktuvą šeštadienį stebėjęs nuo Palangos tilto.

Anot skaitytojo, lėktuvą jis užfiksavo apie 16 valandą, jis pasirodė pilkšvos spalvos.

„Lėktuvas virš paplūdimio tikrai skrido“

An–2 lėktuvą virš paplūdimio tvirtina matęs ir „Laisvosios bangos“ klausytojas Linas.

„Jį stebėti pavyko labai trumpai: su draugu sėdėjome šeštadienio pavakare Palangoje netoli paplūdimio ir pasigirdo garsas – pakėliau akis į viršų ir pamačiau skrendantį An–2 lėktuvą. Tai lėktuvas, kurio su niekuo nesimaišysi, ir kuris dar nuo vaikystės laikų yra labai įsimintinas – tai „kukurūzinis“ lėktuvas, iš kurio berdavo trąšas ar parašiutininkai šokinėjo“, – tiesioginiame eteryje pasakojo Linas.

Anot klausytojo, lėktuvas išskirtinai nesielgė.

„Mes sėdėjome „Meilės“ alėjoje prie Palangos viešbučio ir jis praskrido lygiagrečiai krantui į Šventosios pusę. Tai buvo maždaug 16.40–16.45 min. Ir kai vakar išgirdau apie lėktuvo dingimą, draugams iš karto sakiau, kad tai tas pats lėktuvas, kurį mes matėme. Jie sako, kad negali būti, nes jis skrido iš Švedijos. Tuomet pagalvojau, kad tai sutapimas. Tačiau dabar girdžiu, jog yra žmonių, kurie taip pat jį matė. Tad noriu tai patvirtinti – taip, lėktuvas virš Palangos paplūdimio tikrai skrido“, – tikino į radiją paskambinęs vyras.

„Jis tiesiog ramiai skrido ir mes su draugais dar pajuokavome, ar dabar parašiutininkai šoks, ar pradės kažkur trąšas barstyti“, – apie lėktuvo manevrus pasakojo Linas.

Lėktuvas skrido per žemai, kad būtų užfiksuotas

Pirmadienį Oro eismo paslaugas teikiančios bendrovės „Oro navigacija“ atstovai teigė, kad dingęs lėktuvas skrido per žemai, kad jį užfiksuotų radarai.

 „Kur mes teikiame paslaugas, ryšys yra geras, jokių nusiskundimų dėl to nesame sulaukę. Kiekvienais metais tikriname radijo siųstuvus, su jais viskas yra gerai.

Skrydžių centruose budi ne po vieną darbuotoją, jie be leidimo iš darbo vietos neturi teisės pasitraukti. Tačiau mes teikiame paslaugas aukštyje nuo 3 kilometrų, tai, kas yra žemiau – vadinamoji nevaldoma oro erdvė“, – BNS sakė „Oro navigacijos“ vadovas Algimantas Raščius.

„Oro navigacijos“ Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro viršininkas Vytautas Vaižmužis BNS patvirtino, kad į Lietuvos oro erdvę įskridęs lėktuvas pranešė, kad yra 4 tūkst. pėdų, arba 1,5 kilometro aukštyje.