Lietuvoje

2019.04.11 17:34

Seimas kreipsis į STT įvertinti, ar vairuotojo pažymėjimo užtenka tapatybei nustatyti

Lukas Blekaitis, Rūta Grigolytė, ELTA2019.04.11 17:34

Parlamentarai ketvirtadienio posėdyje nutarė Seimo vardu kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl antikorupcinio vertinimo įstatymo pataisoms, kuriomis būtų pripažįstama, kad vairuotojo pažymėjimo užtenka tapatybei nustatyti.

Už „valstiečio“ Valiaus Ąžuolo siūlymą kreiptis į STT balsavo 40, prieš – 10, susilaikė – 11 Seimo narių.

ELTA primena, kad Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pataisas, kad vairuotojo pažymėjimas būtų laikomas tinkamu asmens tapatybei nustatyti, yra pasiūlęs Socialdemokratų darbo frakcijos seniūnas Andrius Palionis.

Taip pat įstatyme pasiūlyta įtvirtinti, kad finansų įstaigos ir kiti įpareigotieji subjektai kliento tapatybės nustatymui galėtų naudoti ir asmens tapatybės dokumentus, kuriuose nėra nurodyta pilietybė.

Pasak pataisų rengėjo, Europoje yra „plačiai paplitusi“ praktika naudoti vairuotojo pažymėjimą kaip tapatybės dokumentą, ir įstatymo pakeitimai, ypač „Brexito“ kontekste, esą padidintų Lietuvos konkurencingumą.

Pataisas svarstant Seimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK), jas aktyviai palaikė opoziciniai konservatoriai.

BFK buvo pritaręs siūlymui, nors Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atstovas komiteto posėdyje pabrėžė, kad, be pilietybės nurodymo asmens dokumente saugumo užtikrinti negalima.

Gruodžio 20 d. Seimas balsuodamas sprendė, ar pritarti pataisoms, tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija įstatymo projektą siūlė išbrauti iš darbotvarkės.

BFK pirmininkas S. Jakeliūnas komentuodamas sakė, kad jį siūloma išbraukti, nes informacija vis dar renkama.

„(...) Šis įstatymas būtent susijęs su ta informacija, apie kurią viešai diskutuojame dėl „Revolut“. Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymas reikalingas dėl „Revolut“ veiklos, taip pat kitų institucijų, todėl, kaip minėjau, frakcijos vardu siūlau išbraukti šį įstatymo projektą“, – sakė Seimo narys.

Ketvirtadienio posėdyje turėjo būti balsuojama dėl pataisų priėmimo. Prie klausimo bus grįžta gavus STT išvadą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt