Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.18 10:52

Tirs, ar Žaliojo tilto skulptūros kelia grėsmę pėsčiųjų saugumui

BNS 2015.05.18 10:52

Vilniaus valdžia nori dar vienos ekspertizės dėl sovietinių Žaliojo tilto skulptūrų, prieš spręsdama, ar jas nukelti nuo tilto, sako sostinės meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus valdžia nori dar vienos ekspertizės dėl sovietinių Žaliojo tilto skulptūrų, prieš spręsdama, ar jas nukelti nuo tilto, sako sostinės meras Remigijus Šimašius.

„Mes puikiai suvokiame, tai matosi ir plika akimi, kad saugumo problema yra. Kadangi prieš penkerius metus buvo konstatuota saugumo problema ir po to iš dalies buvo patvarkytos  skulptūros, mes paprašysime, kad būtų atlikta papildoma analizė. Man atrodo, kad yra ir užsakytas nedidelis įvertinimas, jog būtumėme tikri, kad gautumėme ekspertų nuomonę, ar yra ta saugumo problema. Jei jie patvirtina, tuomet, be abejo, žiūrėsime, kaip nukelti tas skulptūras būtent dėl saugumo“, – BNS pirmadienį sakė meras.

Kovą Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos specialistai konstatavo, kad skulptūros gali kelti grėsmę pėsčiųjų saugumui.

Anot mero, skulptūras galima būtų nukelti ir vadovaujantis „vertybiniu principu“, konstatavus, ar tai „tai yra kultūros vertybė, ar jausmus žeidžiantis artefaktas“. Dėl tolesnės teisinės skulptūrų apsaugos turės apsispręsti naujai sudaryta Pirmoji nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba.

Penktadienį susitikime su R.Šimašiumi kultūros ministras Šarūnas Birutis teigė paprašęs mero pasirūpinti kuo skubiau nukelti avarinės būklės skulptūras kaip keliančias grėsmę praeiviams.

Keturios skulptūrų grupės, vaizduojančios kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus, ant Vilniaus Žaliojo tilto pastatytos 1952 metais. Šiuo metu, ekspertų vertinimu, jos yra avarinės būklės.

Kritikai sako, kad skulptūros yra sovietinės propagandos dalis ir žeidžia žmones, kovojusius už Lietuvos išsivadavimą iš sovietų okupacijos. Pasisakantieji už jų išsaugojimą teigia, kad skulptūros turi likti kaip istorijos dalis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi