Lietuvoje

2019.04.11 16:24

Išpildė Širinskienės prašymą: pratęsė komisijos darbą iki gruodžio vidurio

Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.04.11 16:24

Parlamentarės Agnės Širinskienės vadovaujama galimą neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tirianti Seimo laikinoji komisija dirbs iki šių metų gruodžio 15 d.

Tokį sprendimą priėmė Seimas, pratęsęs šios Seimo laikinosios komisijos darbą. Už tai ketvirtadienį balsavo 55 Seimo nariai, prieš buvo 30, susilaikė 5 parlamentarai.

Seimas svarstė ir parlamentaro Povilo Urbšio siūlymą pratęsti tyrimą tik iki šių metų spalio 16 d., tačiau tam nebuvo pritarta.

Per diskusiją parlamentarai nevengė aštrių, kartais neetiškų pasisakymų.

„Agnė Širinskienė primena man klajojantį pitbulį, kuris pasiruošęs visus apkandžioti. (...) Pitbuliai eina į trasą, ir demokratija pasibaigia“, – teigė konservatorius Andrius Kubilius.

Kitas konservatorius Jurgis Razma kvietė baigti tą komisijų diskreditavimo procesą.

„Matome tiesiog primityvų puolimą prieš kelis pasirinktus asmenis“, – apgailestavo jis.

Nebijoti tyrimo pratęsimo ragino parlamentaras Artūras Skardžius, primindamas, kad jo veiklą irgi tyrė parlamentinė komisija.

„Nereikia tos baimės didelės. Mane ištyrė visos institucijos. Esu pats skaidriausias Seimo narys. Kodėl jūs visko bijote? Siūlyčiau tą baimę padėti į šoną, būti drąsiems, ateiti į komisiją, padėti dokumentus“, – patarė A. Skardžius.

Seimas buvo įpareigojęs komisiją tyrimą baigti iki šių metų gegužės 1 dienos. Komisija laiku nespės užbaigti darbo, nes dalis kviestų į komisiją asmenų neatvyko, vilkino pateikti prašytus dokumentus.

Tyrimo komisijoje dirba 12 įvairioms frakcijoms atstovaujančių Seimo narių, turinčių teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Slaptai“.

Seimo sprendimu, komisijai pasiūlyta ištirti suinteresuotų asmenų ar jų grupių galimai darytą neteisėtą įtaką ir poveikį šalies politiniams procesams, rinkimų eigai, parlamentinių koalicijų formavimui, parlamentinių frakcijų, atskirų politikų darbui, partijų ir visuomeninių judėjimų veiklai ir finansavimui.

Komisija turės ištirti suinteresuotų asmenų galimai darytą neteisėtą įtaką ir poveikį teisėkūros procesui, valstybės institucijų vadovų, valstybės tarnautojų rinkimui ar skyrimui ir jų veiklai, valstybės valdomų įmonių, viešųjų įstaigų vadovų, valdymo ar priežiūros organų narių rinkimui ar skyrimui ir jų veiklai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.