Lietuvoje

2015.05.17 13:24

Mandatų atsisakė per 200 išrinktų savivaldybių tarybų narių

BNS2015.05.17 13:24

Po kovą vykusių rinkimų mandatų atsisakė apie 210 naujai išrinktų savivaldybių tarybų narių, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Po kovą vykusių rinkimų mandatų atsisakė apie 210 naujai išrinktų savivaldybių tarybų narių, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Tai sudaro daugiau kaip aštuntadalį visų tarybų narių. Į savivaldybių tarybas išrinkta apie 1,5 tūkst. politikų.

Pirmųjų prašymų dėl mandatų atsisakymų VRK sulaukė paskelbusi galutinius rinkimų rezultatus. Balandžio pradžioje teko patenkinti beveik šimto politikų atsisakymus tapti savivaldybių tarybų nariais arba prašymus praleisti juos eilėje.

Kaip rodo VRK duomenys, nėra nė vienos savivaldybės, kur būtų nesikeitę tarybos nariai. Kai kuriose savivaldybėse tokių atsisakymų sulaukta po keliolika. Pavyzdžiui, Šilalės rajone, kur dirba 25 tarybos nariai, po rinkimų jau pasikeitė 13 politikų. Mažeikių rajone mandatų atsisakė 11 išrinktųjų, Alytaus rajone – dešimt, Lazdijų – devyni (ir visi konservatoriai), Klaipėdoje, Radviliškio rajone – po aštuonis, Rokiškio – septyni.

Dauguma mandatų atsisakiusiųjų tai padarė dėl pareigų, nesuderinamų su tarybos nario pareigomis. Iš maždaug 140 kandidatų, ėjusių su tarybos nario statusu nesuderinamas pareigas, apie 100 atsisakė mandato, 40 – pareigų. Per 30 kandidatų, turėjusių užimti pasitraukusiųjų vietas tarybose ir esančių porinkiminiuose sąrašuose, mandato taip pat atsisakė.

Savivaldybės tarybos nario pareigos yra nesuderinamos su prezidento, Seimo nario, Europos Parlamento nario, Vyriausybės nario pareigomis, su kai kuriomis Vyriausybės įstaigos ar įstaigos prie ministerijos pareigomis. Be to, jos nesuderinamos su tos kadencijos savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigomis, savivaldybės kontrolieriaus ar kontrolieriaus tarnybos valstybės tarnautojo pareigomis, su administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo, kitomis pareigomis, kurių sąrašas numatytas Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt