Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.17 20:18

Marijampolėje vyksta Kariuomenės ir visuomenės diena

BNS 2015.05.17 20:18

Sekmadienį pirmą kartą Marijampolėje rengiama Kariuomenės ir visuomenės diena.

Sekmadienį pirmą kartą Marijampolėje rengiama Kariuomenės ir visuomenės diena.

Į J.Basanavičiaus aikštę susirinkę šventės svečiai galės stebėti dvi karines operacijas, susipažinti su Lietuvos kariais ir šiuo metu Lietuvoje dislokuotais NATO sąjungininkais – JAV, Portugalijos, Vokietijos, Italijos ir Norvegijos kariais, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Šventės pradžią paskelbs praskrendantys Italijos ir Norvegijos karinių oro pajėgų naikintuvai. Po NATO sąjungininkų skrydžio iš istorinės patrankos bus paleistas šūvis. Atidarymo ceremonijoje taip pat pasirodys Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, parengę naują, dar niekur nerodytą ir specialiai šiai progai parengtą parodomąją programą su stilizuotomis salvėmis.

Šventės akcentas – dvi karinės operacijos. Viena jų – šiuolaikinė jungtinė NATO sąjungininkų karinė operacija, kurią vykdys Lietuvos, JAV ir Portugalijos kariai, kita – partizaninės kovos inscenizacija, skirta paminėti 70 metų sukakčiai nuo Kalniškės mūšio.

Lankytojai galės susipažinti su visomis Lietuvos kariuomenės pajėgomis, įsikūrusiomis kariniame palapinių miestelyje.

Jūrų pajėgoms šįkart atstovaus Povandeninių veiksmų komandos kariai, pristatysiantys išminavimo jūroje operacijas, naudojamą įrangą ir karinių laivų amuniciją. Oro gynybos batalionas rodys raketų „Stinger“ paleidimo sistemą ir oro gynybos kompleksą, pėstininkai demonstruos savo ginkluotę nuo pistoleto iki artilerijos pabūklo, nuo visureigio HMMWV iki šarvuočio M113.

Šventėje taip pat veiks Krašto apsaugos savanorių pajėgų dienos stovykla. Gedimino štabo batalionas surengs XIV amžiaus riterių šarvų ekspoziciją ir leis juos pasimatuoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi