Lietuvoje

2015.02.14 17:32

TAFISA skolos teks savivaldybėms?

Lidija Jankauskienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2015.02.14 17:32

Vasarą Šiauliuose vykusias penktąsias TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynes rengusi viešoji įstaiga nuo sausio 1-osios nebedirba. Tačiau paslaugų tiekėjams ji liko skolinga per 1,5 mln. litų, praneša LRT televizijos laida „Panorama“.

Vasarą Šiauliuose vykusias penktąsias TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynes rengusi viešoji įstaiga nuo sausio 1-osios nebedirba. Tačiau paslaugų tiekėjams ji liko skolinga per 1,5 mln. litų, praneša LRT televizijos laida „Panorama“.

TAFISA pasaulio sporto žaidynes surengė viešoji įstaiga „Sportas visiems. Šiaulių regionas 2012“.

Šventei pasibaigus ir svečiams išvažinėjus, liko rengėjų skolos. Viena iš 140 paslaugų tiekėjų, tebelaukiančių atlyginimo, –aktorė Nomeda Bėčiūtė. Nepadėjo ir sutartis, jog už renginius numatyta atsiskaityti per 15 dienų.

„Tai jau yra principo reikalas, tuo labiau, kad, kiek žinau, yra neatsiskaityta su savais, su šiauliečiais ar Šiaulių apskrities žmonėmis, o su visais svečiais atsiskaityta. Dabar kitas mano žingsnis būtų kreipimasis į Prezidentę, nes ji buvo šito renginio globėja“, – sako N. Bėčiūtė.

Transporto bendrovė „Busturas“, skęstanti skolose, sako, kad pusę metų negrąžinami pinigai labai praverstų.

„Mes buvom laimėję konkursą transporto paslaugoms teikti ir esame pritraukę, kadangi patys nesugebėjom patenkinti tokių apimčių, dar penkias įmones – subrangovus. Tai kartu su jais mums TAFISA yra skolinga 126 tūkst. litų“, – teigia AB „Busturas“ direktorius Vilius Laužikas.

Bendrovė jau kreipėsi į teismą, kuris užblokavo viešosios įstaigos sąskaitas. Galbūt dėl to ji pažadėjo su transportininkais atsiskaityti iki kovo pabaigos. Tačiau žaidynių rengėjų telefonai tyli, nes įstaiga nuo sausio nebedirba. Jos didžioji dalis – 70 proc. – priklauso Šiaulių savivaldybei. Dalį daugiau nei 1,5 mln. litų skolos savivaldybė tikisi padengti gavus apie 0,5 mln. litų iš Europos Sąjungos. Tačiau dar milijono pritrūks.

„Jeigu gavę ataskaitą, turėsime informaciją, kad tos išlaidos yra pateisinamos ir be jų negalėjo varžybų surengti, manau, ieškosime galimybių jas padengti. Aišku, pagrindinis šaltinis yra miestų ir rajonų savivaldybių biudžetai“, – sako Šiaulių meras Justinas Sartauskas.

Sporto žaidynių rengėjai skolingi liko ir Šiaulių rajono savivaldybei, rajono komunalininkams. Todėl savivaldybės vadovai sako nemanantys, kad turi atlyginti sporto funkcionierių skolas.

„Reikėjo galvoti organizatoriams ir išleisti pinigus pagal galimybes. Jeigu mes taip gyventume skolon, tai būtų labai liūdna situacija“, – tvirtina Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Antanas Bezaras.

Šiuo metu atliekamas auditas. Buvo skelbta, kad žaidynėms išleista apie 5,5 mln. litų. Apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo, jis pradėtas pasibaigus  žaidynėms įtariant, kad neskaidriai įvykdyti viešieji pirkimai.