Lietuvoje

2015.05.15 18:30

Rukloje pademonstravo NATO karinę techniką

Prasideda partizanų pagerbimo bei kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai skirti renginiai. Norintieji apžiūrėti lietuvių ir NATO sąjungininkų karinę techniką penktadienį rinkosi Rukloje.

Prasideda partizanų pagerbimo bei kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai skirti renginiai. Norintieji apžiūrėti lietuvių ir NATO sąjungininkų karinę techniką penktadienį rinkosi Rukloje.

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos Mokomojo pulko pagrindinėje aikštėje išrikiuotą karinę techniką smalsiausiai apžiūrinėjo moksleiviai. Dauguma jų priklauso šaulių, skautų ir kitoms organizacijoms.

„Be lietuvių šią dieną rikiuotėje stovėjo JAV, Portugalijos bei Vokietijos kariai. Jie taip pat demonstravo savo karinę techniką bei ginkluotę. Galima buvo pamatyti ir garsųjį  amerikiečių tanką, jų šarvuočius „Stryker“, vokiečių šarvuočius „Boxer“ bei portugalų karinę techniką“, – pasakojo Didžiojo Lietuvos etmono J. Radvilos mokomojo pulko viešųjų ryšių karininkas kapitonas Gintaras Striupaitis.

Bene daugiausiai smalsuolių veržėsi apžiūrėti amerikiečių  tanką „Abrams“: drąsiausieji lipo į vidų, kalbino šios karo mašinos ekipažą.

Į renginį jaunimą atlydėję vadovai pastebi, kad vis daugiau narių sulaukia skautų ir jaunųjų šaulių organizacijos. Pastarųjų skaičius per metus išaugo 30 procentų.

„Jaunimas labai domisi jaunųjų šaulių veikla, karine tarnyba, technika – viskas jiems įdomu“, – sakė Šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2–osios rinktinės vadas atsargos majoras Žydrūnas Šadauskis.

„Mes tuo labai domimės, šią vasarą netgi darome stovyklą su šauliais, kad savo patirtį jiems perduotume, o kad jie supažindintų su kariuomenės taisyklėmis, su tvarka, su rikiuotės elementais“, – pasakojo skautų tunto „Vilkijos ąžuolai“ vadovė Irena Valatkevičienė.

Šeštadienį karo technika ir ginkluotė bus demonstruojama Šiauliuose. Pagrindinis partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginys vyks sekmadienį Marijampolėje.