Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.15 13:42

LRT ir toliau rūpinasi rusakalbe auditorija

2015.05.15 13:42

Penktadienį LRT ir „Deuche Welle“ pasirašė dvejus metus galiojantį memorandumą bei sutartį dėl dviejų naujų laidų, kurios jau vasaros pradžioje pasirodys LRT eteryje.

Penktadienį LRT ir „Deuche Welle“ pasirašė dvejus metus galiojantį memorandumą bei sutartį dėl dviejų naujų laidų, kurios jau vasaros pradžioje pasirodys LRT eteryje.

 Informacinio karo prieš Lietuvą ir demokratines vertybes akivaizdoje Lietuvos nacionalinis transliuotojas visuomet stengėsi pateikti alternatyvą ieškantiems objektyvios informacijos rusų kalba. Portale LRT.lt buvo galima matyti vokiečių kanalo „Deutsche Welle“ rusų kalba rengiamas žinias „Geofaktorius“. Nuo birželio 1 d. šias žinias darbo dienomis transliuos ir LRT Kultūros kanas. Šiuo metu transliacijas galima rasti /dwelle.

„Suprantame rusiško turinio svarbą, tą turinio kiekį didiname. Ši sutartis – labai konkretus rezultatas. Ir toliau ieškosime, kaip dar sukurti rusišką turinį ar gauti jo iš partnerių, kolegų. Tai darome tam, kad rusakalbė auditorija gautų kuo platesnę ir įvairesnę informaciją“, – tikina penktadienį sutartį pasirašęs LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis.

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, LRT nuolat sekė įvykius šioje šalyje, siųsdama korespondentus, rengdama tiesiogines transliacijas. Praėjusią vasarą buvo pradėtos žinių iš Ukrainos transliacijos per LRT Kultūrą, rudenį pradėtas rodyti „Laisvosios Europos“ žinių projektas „Dabar pasaulyje“ („Nastojaščeje vremia“), portale LRT.lt atsirado naujienų rusų kalba rubrika.

Antroji naujiena – muzikos gerbėjams. LRT Kultūros kanalas nuo birželio 1 d. kartą per savaitę, ketvirtadieniais 18.45 val.,  pasiūlys naują muzikinę laidą „Koncertuojanti Europa“.

Tai – „Deutsche Welle“ laida, kurioje kiekvieną savaitę pristatomi gyvi geriausių Europos roko ir popmuzikos atlikėjų koncertai. LRT Kultūros žiūrovai galės mėgautis Marko Knopflerio, „Scorpions“, „Led Zeppelin“, Amy Macdonald, Emiliana Torrini, Till Bronnerio, Patricijos Kaas, Sinead O`Connor, „Snow Patrol“ ir kitais pasaulyje gerai žinomais balsais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi