Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.15 12:35

Premjeras: Lietuvos profsąjungos galėtų ginti ne tik dirbančius piliečius, bet ir ieškančius darbo

ELTA 2015.05.15 12:35

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį Seimo rūmuose surengtoje konferencijoje sakė, kad Trišalė taryba įsitvirtino Lietuvos visuomeniniame gyvenime kaip įtakinga organizacija, mokanti derėtis ir derinti darbuotojų, verslo bei valdžios interesus, bet pažėrė ir šiek tiek kritikos.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį Seimo rūmuose surengtoje konferencijoje sakė, kad Trišalė taryba įsitvirtino Lietuvos visuomeniniame gyvenime kaip įtakinga organizacija, mokanti derėtis ir derinti darbuotojų, verslo bei valdžios interesus, bet pažėrė ir šiek tiek kritikos.

„Tokia bendradarbiavimo forma leidžia atvirai išsakyti skirtingas nuomones ir surasti ekonominių socialinių problemų sprendimus, padedančius užtikrinti santarvę visuomenėje“, – konferencijoje „Socialinis dialogas: progresas ir problemos. Lietuvos Respublikos trišalei tarybai 20 metų“  kalbėjo Premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, šiame nuolatos veikiančiame bendradarbiavimo forume kiekviena iš šalių yra lygiavertė ir negali primesti savo interesų, o priimami sprendimai turi būti vertinami ekonominės ir socialinės pažangos kontekste. „Socialinė partnerystė yra didelė vertybė, kurią privalome puoselėti“, – pabrėžė Ministras Pirmininkas.

„Nors šiandien minime Trišalės tarybos jubiliejų, tačiau, kaip yra įprasta mūsų auditorijoje, noriu atvirai pasakyti apie tai, kas mums neretai trukdo pasiekti veiksmingesnių susitarimų. Lietuvos profsąjungos, vienijančios mažiau nei 10 procentų samdomų darbuotojų, manau, galėtų veikti labiau konsoliduotai ir ginti ne tik dirbančius piliečius, bet ir ieškančius darbo, nes šie žmonės taip pat nori įgyvendinti savo teisę dirbti, – pažymėjo Premjeras. – Tai sakydamas nesumenkinu dabartinių profsąjungų reikšmės ir svarbos – dažniausiai darbdaviams išsakomi priekaištai turi rimtą pagrindą. Ne paslaptis, kad darbdaviai profsąjungas neretai vertina kaip ramybės drumstėjas, o ne kaip neišvengiamas darbo santykių partneres“.

Anot Vyriausybės vadovo, dalį problemų būtų galima išspręsti įmonėse per kolektyvines sutartis, tačiau Lietuvoje, skirtingai nei daugelyje užsienio šalių, tokia susitarimų forma įmonėse ar šakose dar neįsitvirtino. Vyriausybė remia kuo platesnį kolektyvinių sutarčių taikymą. Abipusį pasitikėjimą reikia kantriai ugdyti, nes jis atneša ir bendros naudos. „Pradėkime nuo to, kas priimtina visiems, ir tuomet galėsime sparčiau judėti socialiai darnių ir kartu lanksčių darbo santykių link“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Vyriausybės vadovas akcentavo, kad jo programoje darbas įvardytas kaip viena svarbiausių vertybių ir gerovės šaltinis. „Įsipareigojome visokeriopai remti darbo vietų kūrimą, kvalifikacijos kėlimą ir perkvalifikavimą, švietimą ir mokymąsi visą gyvenimą, kad būtų pasiektas kuo didesnis užimtumas. Tokios galimybės teisiškai reglamentuojamos naujame Darbo kodekse, kuris nustatytų lankstesnius darbo rinkos sąlygoms pritaikytus santykius, įneštų daugiau tarpusavio pasitikėjimo ir atsakomybės“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Seime surengtoje konferencijoje, skirtoje paminėti Trišalės tarybos veiklos 20–metį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi