Lietuvoje

2012.06.13 09:27

I. Degutienė: situacija su VRK – teisinis kazusas

ELTA2012.06.13 09:27

Seimas, nepatvirtindamas naujos sudėties Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), pažeidė įstatymą ir sudarė teisinio kazuso situaciją, mano Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. 

Seimas, nepatvirtindamas naujos sudėties Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), pažeidė įstatymą ir sudarė teisinio kazuso situaciją, mano Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Jos teigimu, remiantis esamu, 2002 metais priimtu VRK įstatymu, ji turi būti naujai sudaryta, kai iki eilinių Seimo rinkimų dienos liko ne mažiau kaip 120 dienų ir ne daugiau kaip 140 dienų.

„Visa ta procedūra per tuos 10 metų buvo atlikta taip, kaip ir parašyta įstatymo 7-ajame straipsnyje, kaip sudaroma VRK – visa tai buvo padaryta. Tačiau vakar Seimo posėdyje kai kurie Seimo nariai pradėjo komentuoti, kad prieš pat rinkimus nereikia keisti VRK“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė ji.

Seimo Pirmininkei kilo klausimas, kodėl tą pačią tvarką praktikuojant jau 10 metų, tik dabar parlamentarams tai atrodo nelogiška.

„Tokia tvarka ir toks įstatymo vykdymas vyksta 10 metų. Ir jeigu manome, jog šio įstatymo nuostata ne visai logiška ir kad ji galbūt galėtų būti kitokia, kad per vėlai sudaroma VRK, tai buvo sočiai laiko – 10 metų, kad tą nuostatą galima būtų pakeisti, tačiau ji nebuvo pakeista. Ir mes šiandien turime teisinį kazusą, o ką gi daryti?“ – klausė ji.

I. Degutienė teigė, jog būtent dėl šios priežasties ir buvo kreiptasi į Etikos ir procedūrų komisiją bei Teisės departamentą, tikintis jų raštiškų išvadų, „ką Seimas turi daryti toliau“.

ELTA primena, jog antradienį Seimas slaptu balsavimu nepatvirtino naujos sudėties VRK.

Už tai numatantį nutarimą balsavo 50 Seimo narių, prieš buvo 41, susilaikė 18 parlamentarų.

Po balsavimo Seimo nariai tvirtino, kad situacija yra problematiška. Plenariniam posėdžiui pirmininkaujantis Seimo vicepirmininkas Erikas Tamašauskas nutarė kreiptis į Seimo Teisės departamentą bei Etikos ir procedūrų komisiją ir prašyti jų rekomendacijų.

Tuo tarpu socialdemokratas, Seimo vicepirmininkas Česlovas Juršėnas teigė, kad, nepatvirtinus naujos sudėties VRK, toliau lieka dirbti Zenono Vaigausko vadovaujama VRK.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt