Lietuvoje

2019.04.11 07:37

Grybauskaitė: suteiktą papildomą laiką „Brexitui“ britai turi išnaudoti konstruktyviai

LRT.lt2019.04.11 07:37

Į neeilinę Europos Vadovų Tarybą (EVT) susirinkę Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiai sutarė atidėti Jungtinės Karalystės išstojimą iš Europos Sąjungos iki spalio 31 d.

ES viršūnių susitikime dalyvavusios prezidentės Dalios Grybauskaitės teigimu, Europos Sąjunga Jungtinei Karalystei suteikia  papildomo laiko vidiniams politiniams nesutarimams dėl „Brexito“ įveikti.

Europos šalių lyderiai taip pat pabrėžia, kad pratęsimas turi nedaryti neigiamo poveikio ES institucijoms. Todėl, jei iki gegužės 22 d. britai neratifikuos išstojimo susitarimo, turi surengti rinkimus į Europos Parlamentą.

EVT išvadose teigiama, kad atidėtas „Brexito“ terminas nereiškia, kad bus atidaromas ir iš naujo persideramas Išstojimo susitarimas. Pratęsimo laikotarpiu Jungtinė Karalystė išlaiko visas vastybės narės teises bei pareigas. Visos ES valstybės narės, taip pat ir JK, įsipareigoja vadovautis geranoriškumu ir abipuse pagarba įgyvendinant ES tikslus.

„Pasak šalies vadovės, labai svarbu, kad JK suteiktas papildomas laikas būtų konstruktyviai panaudotas šios valstybės žmonių ateičiai svarbiems sprendimams pasiekti“, – teigiama prezidentūros išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Prezidentės teigimu, D. Britanija yra ne tik reikšminga ES ekonominė partnerė, bet ir neatsiejama Europos saugumo architektūros dalis, NATO sąjungininkė, kuri vadovaudama priešakinių pajėgų batalionui Estijoje aktyviai prisideda prie Baltijos šalių gynybos ir atgrasymo.

„Tiek Lietuvos, tiek ir kitų ES šalių interesas su Jungtine Karalyste išlaikyti kuo glaudesnius, draugiškus ilgalaikius santykius ateityje“, – teigiama pranešime.

Prezidentės teigimu, geranoriškas bendradarbiavimas su Jungtine Karalyste yra svarbus ir siekiant užtikrinti ten gyvenančių Lietuvos bei kitų ES šalių piliečių teisių bei garantijų tęstinumą.

Populiariausi

„Vaisingumo klinikos“ tyrime į teismą atvesdinti įtarimų sulaukę asmenys
35

Lietuvoje

2021.02.26 14:15

„Vaisingumo klinikos“ tyrimas: finansų direktorius suimtas savaitei, kaltinimus pripažįsta ir įmonės vadovas Usonis

galėjo neapskaityti apie milijono eurų pajamų; atnaujinta 16.22
35
Karantinas
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.02.26 09:34
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: toliau liepsnoja židiniai pramonės įmonėse ir darželiuose, su protrūkiais šeimose susiję 77 atvejai

per parą patvirtinti 624 atvejai; atnaujinta 09.41
6
 Gabrielius Landsbergis
8

Lietuvoje

2021.02.26 10:16

Konservatorių „demokratijos šventės“ šįkart nebus, politologas sako: laimėti prieš Landsbergį – mažai šansų

M. Jurkynas: konkurencijos stoka nenaudinga partijai; atnaujinta 10.55
8