Lietuvoje

2015.05.14 09:44

Pilaitėje tęsiama bendruomenės daržo tradicija

LRT.lt2015.05.14 09:44

Jau ketvirtus metus iš eilės Pilaitės bendruomenės daržas atveria duris naujai plėtrai. Šių metų renginio koncepcija siejama su atsakingo vartojimo ir maisto nešvaistymo tema, rašoma pranešime spaudai.

Jau ketvirtus metus iš eilės Pilaitės bendruomenės daržas atveria duris naujai plėtrai. Šių metų renginio koncepcija siejama su atsakingo vartojimo ir maisto nešvaistymo tema, rašoma pranešime spaudai.

Susivienijimas Žali.LT, kartu Pilaitės kultūros centru „Beepart“ ir Pilaitės aktyviomis mamomis kviečia bendruomenės narius ir svečius į tradicine tapusią pavasarinę dažo talką.

„Bendruomenių daržų koncepcija – būti traukos centru, kur vykdoma įdomi visuomeninė veikla, edukacija. Visi norintieji, ypač vaikai, gali susipažinti su daržovių auginimu, priežiūros darbais, prisidėti prie bendro daržo kūrimo, puoselėjimo, aplinkosaugos ir tausojimo iniciatyvų. Projektas ne tik telkia gyventojus bendrai veiklai, bet ir skatina ekologinio sąmoningumo augimą“, teigia susivienijimo Žali.LT koordinatorė Milda Lukoševičiūtė

Pasak jos, jau eilę metų kviesdami gyventojus burtis, žalieji  diegia atsakingą požiūrį į mūsų aplinką. „Miesto daržų projektas yra ne tiek skatinimas patiems auginti maistą, kiek kvietimas tausoti  aplinką atsakingai jį vartojant, nešvaistant, maisto atliekas kompostuojant ir panaudojant maisto likučius tų pačių daržų derlingumui gerinti“, – sako žalioji aktyvistė.

Šiemet prie Pilaitės daržo talkos prisijungs ir vaikų lopšelio-darželio „Žibutė“ jaunieji talkininkai.  Darželis remia Pilaitės daržą pačių iš buitinių ir virtuvės atliekų pagamintu kompostu, kuriuo bus praturtintos dirvožemio lysvės.

„Pedagogų ekologinis sąmoningumas išskirtinai džiugina. Tai puikus jaunosios kartos ugdymo pavyzdys draugiškumo aplinkai linkme, įkvepiantis ir suaugusiuosius keisti savo požiūrį. Prisijungę prie talkos, mažieji daržininkai aiškiai pajus ir bendruomeniškumo dvasią, patys pasodindami savo išpuoselėtus daigus, o vėliau juos ir prižiūrėdami. Tai vienas esminių miesto daržų projekto siekių“, – teigia Pilaitėje gyvenanti susivienijimo koordinatorės pavaduotoja  Virginija Vingrienė

Žalieji kviečia visus aktyviai jungtis į daržo talką, kurios metu į suformuotas lysves bus sodinami atsinešti daržovių daigai, sėjamos retų augalų sėklos ir toliau puoselėjama bendruomeniškumo iniciatyva. Susivienijimo nariai dalins patarimus, atsakys į dalyvių klausimus.

 „Taip bus atverstas dar vienų metų bendruomenės daržo, bendravimo, bendradarbiavimo ir ekologinio sąmoningumo derliaus puslapis Pilaitėje“, – džiaugiasi V. Vingrienė

Renginys vyks šių metų gegužės 14 d. 18 val. Pilaitėje, šalia kultūros centro „Beepart“, Vydūno ir Smalinės gatvių sankirtoje.

Talkai pasibaigus, dalyviai vaišinsis pačių atsineštomis vaišėmis, o norintys galės jungtis prie šį mėnesį „Beepart“ dirbtuvėse vykstančios lietuviško kino klasikos peržiūros ir pažiūrėti nuo 19.15 val. rodomą A. Puipos režisuotą kino juostą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt