Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Premjeras pritartų kompensacijoms privačius darželius lankantiems vaikams

ELTA 2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius pritartų iniciatyvai skirti tam tikras lėšas privačius darželius lankantiems vaikams.

Premjeras Algirdas Butkevičius pritartų iniciatyvai skirti tam tikras lėšas privačius darželius lankantiems vaikams.

„Jeigu valstybė nesugeba išspręsti tos problemos, o privačios institucijos gali Lietuvos, vaikais pasirūpinti ir padėti šeimoms, tai aš manau, kad negalime mes skirstyti vaikų, kurie eina į privačius darželius ir į valstybinius darželius. (...)Kažkoks finansavimas tikrai galėtų būti ir, kiek žinau, kai kuriose savivaldybėse tai jau yra padaryta, pavyzdžiui, Kauno rajone“, – interviu „Žinių radijui“ sakė Ministras Pirmininkas.

ELTA primena, kad trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės taryba, pasiūlius konservatoriams, nusprendė išbraukti klausimą apie kompensacijas lankantiems privačius darželius. Klausimo atidėjimui pritarė 24 tarybos nariai.
 

Premjeras A. Butkevičius. A. Ufarto (BFL) nuotr.

Naujoji Vilniaus valdžia siekia, kad nuo šių metų spalio 1 dienos lankantys privačius darželius gautų 100 eurų kompensacijas. Savivaldybės atliktos apklausos duomenimis, 30 iš 56 privačių darželių pageidautų, kad pinigai būtų pervedami tiesiogiai įstaigoms, mainais sumažinant tėvų mokamo mėnesinio mokesčio dalį. Likusios 26 įstaigos norėtų, kad pinigai būtų mokami tėvams, kurie sudarę mokymo sutartis su nevalstybine įstaiga.

Išankstiniais skaičiavimais, įvedus 100 eurų kompensacijas, privatūs darželiai nuo rudens būtų pasirengę papildomai priimti 2 370 vaikų. Šiuo metu privačius sostinės darželius lanko apie 3 000 vaikų. Skaičiuojama, kad preliminariai kompensacijoms šiemet prireiktų apie 1,6 mln. eurų.

Tarp siūlomų pakeitimų – su gyvenamąja vieta (seniūnija) nesusieta galimybė tėvams rinktis darželį savo atžaloms, pirmenybė vietą darželyje ar lopšelyje gauti tiems tėvams, kurių abiejų gyvenamoji vieta deklaruota Vilniuje, taip pat išimtys, kada vaikai į darželius būtų priimami be eilės.

Šiais metais užregistruota 9000 prašymų vaikus priimti į darželius. Vilniaus mieste veikia 120 valstybinių lopšelių–darželių, 6 darželiai ir 16 darželių–mokyklų. Juos lanko daugiau kaip 27 tūkst. ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi