Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.14 15:31

Teismas skelbs verdiktą D. Ulbinaitės byloje

BNS 2015.05.14 15:31

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį skelbs sprendimą prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės, kurią pirmos instancijos teismas išteisino dėl valstybės paslapties atskleidimo, byloje.

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį skelbs sprendimą prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės byloje. Pirmos instancijos teismas ją dėl valstybės paslapties atskleidimo išteisino.

Prokuroras prašo prezidentės patarėjai skirti daugiau kaip 9 tūkst. eurų baudą bei atimti teisę trejus metus dirbti valstybės tarnyboje. Tuo metu D. Ulbinaitės advokatas teismo prašo pakeisti išteisinamąjį apylinkės teismo nuosprendį pripažįstant, kad ikiteisminis tyrimas jo klientės atžvilgiu buvo pradėtas neteisėtai ir priteisti proceso išlaidų atlyginimą.

Ikiteisminis tyrimas dėl valstybės paslapties atskleidimo pradėtas 2013 metų spalį, kai naujienų agentūra BNS paskelbė apie Valstybės saugumo departamento perspėjimus, jog Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus.

Teismas yra paskelbęs, kad šiame tyrime neteisėtai klausytasi naujienų agentūros BNS darbuotojų pokalbių. Teismas taip pat pripažino, kad BNS redaktorė nepagrįstai buvo įpareigota atskleisti informacijos šaltinį, neteisėta pripažinta ir jos namuose atlikta krata.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi