Lietuvoje

2015.05.13 15:56

Naujoje Vilniaus miesto taryboje pažiro kibirkštys

Edgaras Savickas, DELFI.lt2015.05.13 15:56

Prieš pat trečiadienį vykstančio Vilniaus miesto tarybos posėdžio pradžią iš jo darbotvarkės buvo išbraukti du svarbiausi klausimai: dėl Tuskulėnų mokyklos ir „Gluosnio“ darželio likimų. To nesitikėjo ne tik abiejų ugdymo įstaigų atstovai, bet ir miesto savivaldybės darbuotojai.

Prieš pat trečiadienį vykstančio Vilniaus miesto tarybos posėdžio pradžią iš jo darbotvarkės buvo išbraukti du svarbiausi klausimai: dėl Tuskulėnų mokyklos ir „Gluosnio“ darželio likimų. To nesitikėjo ne tik abiejų ugdymo įstaigų atstovai, bet ir miesto savivaldybės darbuotojai.

Tarybos narė Aušra Maldeikienė DELFI sakė, kad taip atsitiko dėl to, kad kai kurie koalicijos nariai išreiškė nepritarimą anksčiau siūlytiems planams Tuskulėnų mokyklai neleisti tapti ilgąja gimnaziją, o „Gluosnio“ darželio patalpas konkurso būdu išnuomoti.

Dabar Vilniaus meras Remigijus Šimašius abiem įstaigoms prognozuoja visiškai priešingą likimą – Tuskulėnų mokyklai leis būti ilgąja gimnaziją, o „Gluosnio“ darželį suremontuos ir paliks savivaldybei.

Būklė – nebeavarinė

Vilniaus miesto savivaldybės viešųjų ryšių skyrius prieš savaitę buvo išplatinęs pranešimą, kuriame teigta, kad „Gluosnio“ darželio būklė yra avarinė. Tačiau R. Šimašius teigia, kad tai netiesa ir pažadėjo išsiaiškinti, kodėl buvo paskleista tokia informacija.

„Akivaizdu, kad darželio „Gluosnis“ būklė nėra avarinė, nes ten ligi šiol veikia Šolom Aleichemo mokykla. Išsiaiškinsime, kodėl mūsų spaudos tarnyba taip apibūdino“, – sakė meras.

Savivaldybės pranešime taip pat teigta, kad darželio patalpų remontui prireiktų iki 2,5 mln. eurų. Tačiau A. Maldeikienė savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tam reiktų tik 870 tūkst. eurų. R. Šimašius paaiškino, kad lėšų klausimui sprendimą jau rado.

„Pagal tuos skaičiavimus, kuriuos mes, kaip savivaldybės vadovybė buvome gavę iš anksčiau, tai kaina buvo ne tokia, kurią savivaldybė galėtų pakelti. Tačiau manau, kad radome sprendimą, pagal kurį vis dėlto galėtume ten įsteigti savivaldybės darželį“, – kalbėjo jis.

A. Maldeikienė džiaugėsi, kad koalicijai užteko sveiko proto, išsiaiškinus visas aplinkybes, priimti protingą ir pamatuotą sprendimą ir šiuo metu ketinama „Gluosnio“ darželį renovuoti savivaldybės lėšomis.

„Mano supratimu, prieš tai buvo bandoma privačiam investuotojui sukurti idealias sąlygas gauti valstybės turtą net neprisiimant jokių įsipareigojimų. Vilniuje yra toks „Trinapolio“ darželis, kuris panašiomis sąlygomis gavo plotą, bet įsipareigojo turėti gerokai mažesnį mokestį vaikams. O čia buvo siūloma už 30 euro centų išnuomoti 1 kv. m, sakant, kad jis yra visiškai avarinės būklės.

Kalbėta, kad jis turėjo būti taisomas per 18 mėnesių pasitelkus Europos Sąjungos pinigus, lieka neaišku, kodėl jų pasitelkti negali pati savivaldybė. Man atrodo, kad sprendimas palikti jį valstybiniu yra puikus“, – sakė tarybos narė.

Dėl Tuskulėnų kreipėsi į J. Bernatonį

Prie Vilniaus savivaldybės pastato protestavę Tuskulėnų mokyklos mokiniai ir darbuotojai iš pradžių dalinosi liūdnomis nuotaikomis, bet sužinoję, kad klausimas iš darbotvarkės išbrauktas ir prognozuojamas jiems palankus sprendimas šiek tiek pralinksmėjo.

„Visiems suprantama, kad mokykla nori išsaugoti ilgosios gimnazijos statusą, rūpinamės ir tuo, kad į ją patektų ir pradinukai. Manau, kad radome neblogą sprendimą, kuris visiems turėtų būti tinkamas ir vakar vicemeras Valdas Benkunskas kreipėsi į laikinąjį švietimo ministrą Juozą Bernatonį, kad būtų patvirtinta, ar toks kelias iš tiesų galimas. Detales papasakosime vėliau, bet dviejų savaičių grįšime prie šio klausimo“, – kalbėjo R. Šimašius.

Jis tikino, kad buvo susitikęs su prie Vilniaus miesto savivaldybės pastato protestavusiais mokiniais ir jiems paaiškino susidariusią situaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.