Lietuvoje

2015.05.13 14:53

S. Urbanavičius: Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisas vertinu neigiamai

ELTA2015.05.13 14:53

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Saulius Urbanavičius sako, kad neigiamai vertina Seime svarstomas Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisas, kurios leistų tam tikrais atvejais paviešinti kriminalinės žvalgybos informaciją.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Saulius Urbanavičius sako, kad neigiamai vertina Seime svarstomas Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisas, kurios leistų tam tikrais atvejais paviešinti kriminalinės žvalgybos informaciją.

„Tokias įstatymo pataisas vertiname neigiamai. Tam yra daug priežasčių – viena iš pagrindinių, kad apskritai atsiranda galimybė tikrinamam asmeniui sužinoti jo atžvilgiu taikomus kriminalinės žvalgybos veiksmus, nebūtinai jam siekiant kažkokių pareigų“, – trečiadienį Seime kalbintas žurnalistams sakė S. Urbanavičius.

Jis taip pat sakė, kad trečiadienį premjerui Algirdui Butkevičiui pateikta papildoma informacija apie švietimo ir mokslo ministro posto siekusį Vydą Gedvilą.

Pasak jo, STT  pateikė papildomos informacijos, atsižvelgusi į motyvuotą premjero prašymą. „Šiandien pateikėme atsakymą. Jį gavo Ministras pirmininkas, iš Lietuvos Prezidentės negavome tokio prašymo, todėl nepateikėme tokios informacijos,“ – sakė STT vadovas.

Paklaustas, ar tai nauja informacija, S. Urbanavičius sakė, informacija ta pati, „tiesiog pateikta detaliau“.

Ketvirtadienį Seimas ketina balsuoti dėl Kriminalinės žvalgybos įstatymo pakeitimo projekto, kurį priėmus būtų leista paviešinti apie žmogų surinktą kriminalinės žvalgybos informaciją, jam to pageidaujant.
Už šį dokumentą po pateikimo balsavo 69 Seimo nariai, prieš buvo 10, susilaikė 18 parlamentarų.

Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisas pateikęs „darbietis“ Vytautas Gapšys siūlo nustatyti, kad kriminalinės žvalgybos informacija, pateikta Prezidentui, Seimo Pirmininkui ar Ministrui Pirmininkui, neprieštaraujant asmeniui, apie kurį teikiama informacija, būtų išslaptinta, jei to prašo Prezidentas, Ministras Pirmininkas, Seimo Pirmininkas arba pats asmuo ir su tuo sutinka kriminalinės žvalgybos pagrindinės institucijos vadovas.

Šiuo metu Prezidentui, Seimo Pirmininkui ir Ministrui Pirmininkui Kriminalinės žvalgybos pagrindinės institucijos vadovo pateikiama informacija apie asmenį yra įslaptinta, jos negalima atskleisti tretiesiems asmenims.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt