captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Darbiečiai“ ieškos naujo kandidato į švietimo ir mokslo ministro postą

Vydui Gedvilui nusprendus nebekandidatuoti į švietimo ir mokslo ministro pareigas, „darbiečiai“ ketina spręsti dėl naujo kandidato į šias pareigas.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Vydui Gedvilui nusprendus nebekandidatuoti į švietimo ir mokslo ministro pareigas, „darbiečiai“ ketina spręsti dėl naujo kandidato į šias pareigas.

Tuo klausimu trečiadienį vakare šaukiamas Darbo partijos prezidiumo posėdis. Tai žurnalistams sakė Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys.

Jis nenurodė, kiek galėtų būti pasiūlyta kandidatų. „Kaip prezidiumas nuspręs“, – tepasakė jis.

K. Daukšys abejoja, kad galėtų būti pasiūlytas nepartinis kandidatas, bet „bus prezidiumo sprendimas, tada bus matyt“.

Darbo partijos į švietimo ir mokslo ministrus pasiūlytas Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas V. Gedvilas atsisakė kandidatuoti į švietimo ir mokslo ministro pareigas.

„Kad vyrautų stabilumas, o ne destrukcija, kad tiek politikai, tiek visuomenė būtų nesusiskaldę, o vieningi, to pasiekti šiandien įmanoma vieninteliu keliu. Šį būdą ir renkuosi: atsisakau kandidatuoti į švietimo ir mokslo ministro postą. Šis sprendimas galutinis ir nekeičiamas“, – trečiadienį Seime pareiškė žurnalistams V. Gedvilas, primena ELTA.

Politiko teigimu, jam buvo mestas nepasitikėjimo šešėlis, suduotas skaudus smūgis reputacijai, ir jis ketinąs kreiptis į teismą.

„Neturiu net galimybės apsiginti, nes nežinau, kuo esu kaltinamas. (...) Bet kokiu atveju padarysiu viską, kad įrodyčiau, jog esu teisus ir nekaltas, kiek beužtruktų, kiek bekainuotų. Nelieka kito kelio – tik kreiptis į teismą, tuo keliu ir eisiu“, – sakė V. Gedvilas.

Į žurnalistų klausimus jis neatsakinėjo.

Darbo partijai nusprendus atšaukti savo deleguotą švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį, į jo vietą nuspręsta paskirti Seimo Pirmininko pirmąjį pavaduotoją V. Gedvilą. Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktą informaciją apie V. Gedvilą, nusprendė nepritarti jo kandidatūrai.

Ministrų Kabineto narius Premjero teikimu skiria ir atleidžia Prezidentas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...