Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.16 20:06

Ar esate girdėję apie mašiną-vorą?

Mašina-voras – tai ne fantastinio filmo herojus, o Vilniaus Gedimino technikos universiteto dirbtuvėse gimusi transporto priemonė. Pasirodo, kad ją suvaldyti gali tik racionaliai mąstantis vairuotojas.

Toks automobilis yra „patupdytas“ ant aštuonių ratų. Kaip pasakoja mašinos-voro sumanytojas Vidas Žuraulis, prie automobilio kėbulo yra primontuotas papildomas rėmas.

„Prie to rėmo yra primontuoti hidrauliniai cilindrai su papildomais ratais, kurie lengvai sukasi apie savo ašį. Tai netrukdo automobiliui judėti. Toks automobilio dizainas yra ne dėl pramogos. Pagrindinė idėja – sukelti tikėtą ar netikėtą automobilio slydimą, kad vairuotojas stengtųsi suvaldyti slystantį automobilį. Tai – vairavimo įgūdžių ugdymas“, – LRT Televizijos laidai „Keliai. Mašinos. Žmonės“ pasakojo V. Žuraulis.

Automobilio autorius tikina, kad tai – puiki priemonė pasiruošti vairuoti ant šlapios kelio dangos. Plikledis žiemą ar liūtys šiltuoju metų laiku – šių sąlygų imitacijos puikiai padeda stiprinti saugaus vairavimo įgūdžius.

„Jei vairuotojas jau turi šiek tiek patirties ir jaučia automobilio judėjimą, dažniausiai jis pasirenka teisingą veiksmą, tačiau pagrindinė problema ta, kad reikia reaguoti laiku. Tokio automobilio suvaldymą lemia dešimtosios ar šimtosios sekundės dalys“, – tikina V. Žuraulis.

Plačiau žiūrėkite laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi