Lietuvoje

2013.01.11 10:32

Skaičiuos Lietuvos miškuose gyvenančius vilkus

LRT.lt2013.01.11 10:32

Aplinkos ministerija žada aiškinis, kiek vilkų gyvena privačiuose šalies miškuose, o pagal bendrą šių gyvūnų populiacijos dydį nustatyti jų sumedžiojimo limitą. 

Aplinkos ministerija žada aiškinis, kiek vilkų gyvena privačiuose šalies miškuose, o pagal bendrą šių gyvūnų populiacijos dydį nustatyti jų sumedžiojimo limitą.

„Žinome, kiek vilkų yra valstybiniuose miškuose, tačiau kiek gyvena privačiuose – patikimų duomenų neturime. Todėl keista, kad praėjusiais metais vis tiek buvo nustatytas maksimalus vilkų sumedžiojimo limitas. Natūralu, jog visuomenei tai kelia abejonių, kurias būtina išsklaidyti“, – pranešime spaudai cituojamas aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Vilkų populiacijos gausos reguliavimo plane nustatyta, jog minimalus pageidaujamas vilkų skaičius Lietuvoje – 250. Tiek užtenka, kad vilkai mūsų šalyje neišnyktų. Jei jų yra mažiau – plėšrūnų populiacijai kyla reali grėsmė.

2012 metais valstybiniuose miškuose vykdytos apskaitos metu suskaičiuota būtent 250 vilkų. Tačiau kiek jų gyvena privačiuose miškuose, niekas neskaičiavo. Nepaisant to, buvo patvirtintas maksimalus 50 vilkų sumedžiojimo limitas.

Dėl to nuspręsta surengti naują bendrą ir koordinuotą vilkų populiacijos apskaitą tiek valstybiniuose, tiek ir privačiuose miškuose vienu metu.

„Ji turėtų išsklaidyti abejones dėl to, kiek iš tikrųjų vilkų šiuo metu gyvena mūsų šalyje. Jei sužinosime, kad jų skaičius balansuoja prie minimalios ribos, imsimės reikiamų priemonių. Viena iš jų gali būti ir visiškas vilkų medžioklės draudimas“, – sako ministras V. Mazuronis.

Planuojama, jog vilkai bus skaičiuojami vasario–kovo mėnesiais, sulaukus palankių gamtinių sąlygų. 

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius