Lietuvoje

2015.05.14 01:22

V. Gedvilas atsisako būti kandidatu į švietimo ir mokslo ministrus

Liepa Želnienė, 15min.lt2015.05.14 01:22

Darbo partijos siūlytas į švietimo ir mokslo ministrus Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas trečiadienį pranešė nebenorintis būti siūlomas į šias pareigas, nes jam labiau nei asmeninė garbė rūpi Lietuva.

Darbo partijos siūlytas į švietimo ir mokslo ministrus Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas trečiadienį pranešė nebenorintis būti siūlomas į šias pareigas, nes jam labiau nei asmeninė garbė rūpi Lietuva.

„Atsisakau kandidatuoti į švietimo ir mokslo ministro postą. Šis sprendimas galutinis ir nekeičiamas“, – sakė V. Gedvilas.

V. Gedvilas trečiadienį sukvietė žurnalistus į savo kabinetą ir paprašė neuždavinėti klausimų, o tik leisti jam perskaityti pranešimą.

V. Gedvilas pranešė ketinantis kreiptis į teismą dėl savo garbės ir orumo, tačiau neketinantis savo interesų iškelti aukščiau už valstybės.

„Situacija, susiklosčiusi dėl mano kandidatūros į švietimo ir mokslo ministro postą, yra nenormali. Taip tęstis nebegali“, – pradėjo pranešimą V. Gedvilas.

„Viešojoje erdvėje keliamos viena už kitą fantastiškesnės versijos. Dirbtinai eskaluojamas konfliktas tarp Prezidentės ir Ministro Pirmininko. Tarp valdančiosios koalicijos partnerių. Pagaliau, ir tai yra svarbiausia, kiršinama ir be aiškių atsakymų paliekama visuomenė“, – tęsė V. Gedvilas.

V. Gedvilas skundėsi, kad jam pačiam per paskutines dienas nebuvo labai lengva, nors politikas tvirtino Lietuvai ir jos žmonėms nieko bloga nepadaręs.

„Man buvo mestas nepasitikėjimo šešėlis. Suduotas skaudus smūgis. Neturiu net galimybės apsiginti, nes nežinau, kuo konkrečiai esu kaltinamas. Greitai ir paprastai savęs apginti šiandien negaliu“, – tvirtino V. Gedvilas.

Tačiau jis teigė padarysiantis viską, kad įrodytų esąs teisus ir nekaltas. „Kiek beužtruktų, kiek bekainuotų“, – teigė „darbietis“.

Jis tikino ketinantis kreiptis į teismą, tačiau nenurodė, ką konkrečiai skųs.

Kito kandidato iki šiol neturėjo

Darbo partija iki šiol nerodė jokios iniciatyvos kelti kitą kandidatą į švietimo ir mokslo ministrus.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) trečiadienį perdavė Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui papildomą informaciją apie Darbo partijos siūlytą kandidatą į švietimo ir mokslo ministrus V. Gedvilą, pranešė tarnybos vadovas.

Pasak STT, Prezidentė šios informacijos iki šiol nebuvo gavusi. Dalia Grybauskaitė praėjusią savaitę atsisakė V. Gedvilą skirti švietimo ir mokslo ministru, argumentuodama STT pateikta įslaptinta informacija. Premjeras savo ruožtu tuomet teigė, kad STT pažymoje esanti medžiaga negali užkirsti kelio „darbiečiui“ gauti postą.

Šią savaitę premjeras paprašė STT raštu pateikti papildomą informaciją, kurią jis sakė išgirdęs per susitikimą su Prezidente.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.