Lietuvoje

2015.05.13 11:01

G. Kirkilas: kol kas nepanašu, kad Darbo partija trauktųsi dėl V. Gedvilo

BNS2015.05.13 11:01

Darbo partija kol kas neketina atsitraukti dėl Vydo Gedvilo kandidatūros į švietimo ir mokslo ministrus, sako Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Gediminas Kirkilas.

Darbo partija kol kas neketina atsitraukti dėl Vydo Gedvilo kandidatūros į švietimo ir mokslo ministrus, sako Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Gediminas Kirkilas.

„Manau, kad kol kas nepanašu, kad Darbo partija trauktųsi“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė jis.

Anot G. Kirkilo, atsitraukimas dabar iš dalies reikštų V. Gedvilo kažkokios kaltės pripažinimą.

„Dabar Vydas Gedvilas, man atrodo, yra tokioje padėtyje kaip politikas, jam tiesiog tenka gintis. Ką reiškia atsitraukimas? Atsitraukimas – taip politikai bent supranta – tai reiškia iš dalies tos kaltės pripažinimą. Nemanau, kad jis norėtų tą daryti, matyt, jis nesijaučia kaltas“, – tvirtino G. Kirkilas.

Paklaustas, kokią išeitį mato iš susidariusios padėties, socialdemokratas sakė, kad Prezidentė galėtų paskirti V. Gedvilą švietimo ir mokslo ministru pareikšdama, jog atsakomybę dėl jo prisiima premjeras ir valdančioji koalicija.

„Jeigu koalicija to nori, premjeras galvoja, kad tai yra tinkamas ministras, prezidentė gali pasakyti, kad tai yra būtent premjero, koalicijos atsakomybė už jį, ir skirti. Tai būtų normalus vakarietiškas žingsnis“, – teigė Seimo vicepirmininkas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nesutiko švietimo ir mokslo ministru skirti „darbiečio“ V. Gedvilo remdamasi iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) gauta informacija, tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius tikina, kad jam STT pateikta informacija negali užkirsti kelio „darbiečiui“ gauti postą.

STT informacija yra įslaptinta.

Pagal valdančiosios koalicijos susitarimą, kandidatą į švietimo ir mokslo ministrus deleguoja Darbo partija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.