Lietuvoje

2015.05.11 21:10

Premjeras: pažymoje nebuvo to, apie ką kalba Prezidentė

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.05.11 21:10

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį pareiškė, kad jam pateiktoje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažymoje apie „darbietį“ Vydą Gedvilą nebuvo informacijos, kurią mini jo kandidatūrą į švietimo ir mokslo ministrus atmetusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį pareiškė, kad jam pateiktoje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažymoje apie „darbietį“ Vydą Gedvilą nebuvo informacijos, kurią mini jo kandidatūrą į švietimo ir mokslo ministrus atmetusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Kada su prezidente kalbėjomės ryte, ji kalbėjo apie kitus dalykus, kurie nėra aprašyti toje pažymoje“, – žurnalistams sakė ministras pirmininkas.

A. Butkevičius teigė, kad prašys STT vado paaiškinimo, kodėl „informacijos vaikšto į vieną instituciją vienokios, o man raštu atnešama kitokia“.

„Kada su prezidente kalbėjomės ryte, ji kalbėjo apie kitus dalykus, kurie nėra aprašyti toje pažymoje (...) Pažymos yra vienodo turinio, bet ką šiandien man prezidentė pasakojo žodžiu, nėra parašyta mano pažymoje“, - žurnalistams sakė ministras pirmininkas.

A.Butkevičius tvirtino, kad prašys STT vado paaiškinimo, kodėl „informacijos vaikšto į vieną instituciją vienokios, o man raštu atnešama kitokia“.

„Aš nežinau, ką premjeras turi omenyje, bet premjero išsakytos pozicijos ir nuomonės mes tikrai nekomentuojame. Komentuoti galime tiktai tai, ką mes pateikėme oficialiai tiek ministrui pirmininkui, tiek prezidentei“, - LRT televizijai teigė STT atstovas spaudai R. Golubovas.

Prezidentės spaudos tarnyba BNS pirmadienį informavo, kad D.Grybauskaitė laukia naujo premjero teikimo dėl kandidato į švietimo ministrus.

Anot Vyriausybės vadovo, pirmadienį naujos kandidatūros nebuvo aptartos.

Praėjusią savaitę Darbo partijai į švietimo ir mokslo ministrus pasiūlius V. Gedvilą, A. Butkevičius pareiškė, kad jis tinkamas minėtoms pareigoms, tuo metu D. Grybauskaitė tvirtino, kad pagal STT medžiagą, jo kandidatūra net negali būti svarstoma.

Prezidentei ir premjerui pateiktos STT pažymos yra įslaptintos.

„Darbiečiai“ siūlo viešinti STT medžiagą, pastaroji tam nepritaria

„Darbiečiai“ tuo metu siūlo įstatymo pataisą, kad būtų galima paviešinti STT medžiagą apie kandidatus į ministrus. Šiandien Seime Darbo partijos nariai užregistravo kriminalinės žvalgybos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo to ir siekiama. Pasak Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno Kęstučio Daukšio, įstatymo projektą paskatino pastarųjų dienų politiniai įvykiai.

„Kriminalinės žvalgybos informacija, pasirodo, gali būti įvairiai interpretuojama. Mes palaikome Ministrą Pirmininką, kuris, gavęs informaciją apie kandidatą į švietimo ir mokslo ministrus, pasakė, kad nemato jokių kliūčių teikti kandidatūrą Prezidentei. Tačiau Prezidentė, remdamasi ta pačia žvalgybos informacija, nusprendė net nesvarstyti V. Gedvilo kandidatūros. Kas tai? Kaip gali viena ir ta pati informacija formuoti tokias skirtingas nuomones? Tam, kad žmogus, apie kurį teikiama informacija, galėtų apsiginti, tam kad neliktų vietos klaidingoms interpretacijoms ir teikiame Seimui Kriminalinės žvalgybos įstatymo pakeitimo projektą“, – teigia Seimo narys K. Daukšys Darbo partijos išplatintame pranešime spaudai.

„Darbiečių“ siūlymas sudaryti galimybę viešinti riboto naudojimo medžiagą apie kandidatus į ministrus prieštarauja pamatiniams kriminalinės žvalgybos principams, pareiškė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

„STT neigiamai vertina tokias pataisas, nes jos prieštarautų įslaptintos informacijos apsaugos ir pamatiniams kriminalinės žvalgybos principams, o kriminalinės žvalgybos subjektų veikla būtų labai suvaržyta“, – rašoma pirmadienį BNS atsiųstame STT komentare.

Anot tarnybos, priėmus tokias pataisas būtų sukurta teisinė procedūra, kurios metu suinteresuoti asmenys galėtų gauti informaciją, ar jų atžvilgiu nėra atliekami kriminalinės žvalgybos veiksmai.

STT teigia, kad premjerui ir prezidentei buvo pateikta vienoda informacija apie kandidatą į švietimo ir mokslo ministrus. STT informacija yra įslaptinta. V. Gedvilas pareiškė, kad norėtų jos paviešinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.