Lietuvoje

2012.06.13 08:06

Mokslas padeda jaustis visaverčiams

Devyniasdešimt penki alytiškiai, iš kurių vyriausiam – 82 metai, baigė 4 metus trukusias studijas Trečiojo amžiaus universitete ir rudenį ketina tęsti mokslus magistrantūroje.

Devyniasdešimt penki alytiškiai, iš kurių vyriausiam – 82 metai, baigė 4 metus trukusias studijas Trečiojo amžiaus universitete ir rudenį ketina tęsti mokslus magistrantūroje.

Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė įteikė išskirtinius diplomus 82 metų Vytautui Kazlauskui, dviem jo kolegėms aštuoniasdešimtmetėms Elenoms – Šarkienei ir Žalienei bei dar 92 kiek jaunesniems jų bendramoksliams.

Visi šie alytiškiai tapo pirmąja Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) laida Alytuje.

Ketverius metus kiekvieną penktadienį jie po vieną ar šeimomis skubėdavo į dvi akademines valandas trunkančią paskaitą semtis ekonomikos, politikos, medicinos, psichologijos, istorijos, literatūros ir meno, aplinkosaugos, sveikos gyvensenos, namų ūkio žinių, kurias įtvirtindavo kelionėse po Lietuvą, Lenkiją, Baltarusiją, Vokietiją, Italiją.

„Penkiasdešimties vietų autobusas būdavo pilnutėlis kiekvienoje kelionėje. Mūsų studentai šioms išvykoms taupydavo visus metus.

Įsitikinome, kad vyresniems žmonėms TAU – geriausias vaistas nuo depresijos ir vienatvės, nes padeda jaustis visaverčiams net ir išėjus į pensiją.

Beveik visa pirmoji universiteto laida rudenį susirinks į magistrantūrą“, – džiaugėsi TAU direktorė Janina Ingelevičienė.

Trys grupės po dvidešimt žmonių mokėsi ir anglų kalbos, kad galėtų susikalbėti su savo anūkais ir proanūkiais, sugrįžtančiais į svečius iš užsienio. Mėgstantys muziką ir dainą susibūrė į etnografinį ansamblį.

Paskaitas TAU skaitę lektoriai, įvairių būrelių vadovai, teminių susitikimų svečiai iš Alytaus ir kitų šalies miestų studentams padėjo be atlygio.