Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Palei medžių viršūnes Anykščiuose bus galima pasivaikščioti nuo liepos

Anykščiuose baigiamas statyti unikalus turistinis objektas – medžių lajų takas.  Juo pakilus bus galima apžvelgti Anykščių šilelį ir jo apylinkes.

Anykščiuose baigiamas statyti unikalus turistinis objektas – medžių lajų takas. Juo pakilus bus galima apžvelgti Anykščių šilelį ir jo apylinkes.

„Mes tik ką atvažiavom. Laukiam, kol bus pastatytas, niekur neisim iš čia“, – juokavo LRT žurnalistų netoli dar neatidaryto tako sutikti lankytojai.

Dėl sudėtingos statinio konstrukcijos tako atidarymas šiek tiek vėluoja. Regioninio parko direktoriaus skaičiavimais, konstrukcijoms sunaudota beveik keturi šimtai tonų geležies ir pusantro tūkstančio tonų betono. Takas per medžių lajas vingiuoja dvidešimt dviejų metrų aukštyje.

„Lietuvoje tokio kito nėra, pirmas toks objektas Rytų Europoje. Ir ypatingas jis tuo, kas jis atskleidžia mūsų krašto grožį, traukia lankytojus, skatina ilgiau pabūti miške, supažinti su Anykščių šileliu“, – sakė Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka.

Turistai galės užkopti ir į trisdešimt šešių metrų aukščio apžvalgos bokštą, prilygstantį dvylikaaukščiui pastatui, neįgaliuosius į jį kels liftas.

Tako statybai išleista daugiau nei pustrečio milijono eurų Europos sąjungos fondų ir savivaldybės lėšų. Kasmet po 20-30 tūkst. eurų reikės ir takui išlaikyti, todėl prašoma valdžios institucijų leisti pardavinėti bilietus.

„Jeigu neleis mums išsilaikyti iš šito tako, iš įnašų, iš bilietų, tada reikės ieškoti naujų investicijų, naujų šaltinių investavimo, didesnę dalį turės dengti savivaldybė“, – svarsto K. Šerepka.

Per sezoną Anykščių šilelį aplanko apie 16 tūkstančių turistų, manoma, kad medžių lajų takas jų pritrauks dvigubai daugiau.

Planuojama, kad šiuo taku turistai galės pasivaikščioti jau liepos viduryje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi