Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Vilniuje – Georgijaus juostelės ir raudonos gėlės

BNS2015.09.08 13:45

Rusijai minint pergalę prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare, keli tūkstančiai daugiausia rusiškai kalbančių žmonių šeštadienį Vilniuje susirinko į Antakalnio kapines pagerbti žuvusių ir gyvų karo veteranų.

Rusijai minint pergalę prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare, keli tūkstančiai daugiausia rusiškai kalbančių žmonių šeštadienį Vilniuje susirinko į Antakalnio kapines pagerbti žuvusių ir gyvų karo veteranų.

Policijos pareigūnų prižiūrimas minėjimas vyko be incidentų, daugelis žmonių rinkosi su raudonais gvazdikais, tulpėmis, kurias dėjo šalia memorialo, skirto pagerbti karo aukas, arba dovanojo jas veteranams.

Didžioji dauguma renginio dalyvių buvo prisisegę istorinį Rusijos karinį simbolį – Georgijaus juostelę. Prisisegę šį ženklą rusai teigia, kad solidarizuojasi su Antrojo pasaulinio karo metais žuvusiais rusų kariais ir gyvais likusiais karo veteranais. Tuo metu kritikai sako, jog Georgijaus juostelė yra įgijusi Rusijos agresijos Ukrainoje atspalvį, nes jas segi Rusijos remiami separatistai Ukrainoje.

Georgijaus juostelės Rusijos ambasados darbuotojų ir minėjimo dalyvių buvo dalijamos prie įėjimo į Antakalnio kapines.

Prie memorialo Antrojo pasaulinio karo veteranus vienijančių organizacijų atstovai sakė kalbas, jas lydėjo šūksniai, minėjime dainuotos rusiškos karinės ir liaudies dainos.

Renginyje dalyvavęs Maskvoje gimęs, tačiau Lietuvoje gyvenantis Michailas, nenorėjęs atskleisti savo pavardės, pasakojo, kad Antrajame pasauliniame kare kariavo jo tėvas. Jis teigė nejaučiantis skirtumo, kad Europoje karo pabaigoje minima gegužės 8-ąją, o Rusijoje gegužės 9-ąją, tačiau pats šią dieną renkasi norėdamas pagerbti į minėjimą ateinančius karo veteranus.

„Švenčiu gegužės 9-ąją tradiciškai. Čia visi veteranai dalyvauja, visada švenčia šitą šventę“, – BNS sakė Michailas.

Lietuvos vadovai Antrojo pasaulinio karo pabaigą Europoje minėjo gegužės 8 dieną. Karo pabaiga Lietuvoje gegužės 9-ąją buvo minima sovietmečiu.

Antrajame pasauliniame kare žuvo daugiau nei 60 milijonų žmonių, kurių dauguma – civiliai. Į šį karą buvo įtraukta 61 valstybė.

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui Lietuva liko okupuota sovietų. Iki 1952 metų į lagerius ir tremtį išvežta 275 tūkst. šalies piliečių, žuvo per 20 tūkst. rezistentų, jų šeimų narių ir rėmėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.