Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.09 18:17

G. Landsbergis pristatė Lietuvos viziją

LRT.lt, BNS, ELTA 2015.05.09 18:17

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos delegatai susirinko į jubiliejinį 20-ąjį partijos suvažiavimą, kuriame buvo paminėtas Lietuvos Nepriklausomybės 25-metis ir suvažiavimo dieną švenčiama Europos diena – datos, ypač svarbios TS-LKD.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos delegatai susirinko į jubiliejinį 20-ąjį partijos suvažiavimą, kuriame buvo paminėtas Lietuvos Nepriklausomybės 25-metis ir suvažiavimo dieną švenčiama Europos diena – datos, ypač svarbios TS-LKD.

Pirmosios suvažiavimo dalies vedėjai – buvusi Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Seimo narys Liutauras Kazlavickas – papasakojo skaudžią partijos nario Algirdo Blažio tremties istoriją ir Nepriklausomybės troškimo jausmą, kuriuo šiandien džiaugiasi ir vyresnioji, ir jaunoji partijos narių kartos, rašoma TS-LKD pranešime spaudai.

Visus suvažiavimo dalyvius pasveikinęs vienuolis kunigas Julius Sasnauskas OFM pacitavo Popiežiaus Pranciškaus apaštalinį paraginimą: „Politika, kuri taip juodinama, iš tikrųjų yra iškiliausias pašaukimas“. Popiežiaus žodžiais kunigas palinkėjo politikams pakelti žvilgsnį aukštyn. Bendroje maldoje pasveikinęs delegatus kunigas visus palaimino bei palinkėjo sėkmės.

Šio jubiliejinio suvažiavimo metu kadenciją baigė 2003–2015 m. partijai vadovavęs Andrius Kubilius. Savo kalboje A. Kubilius pažymėjo, kad Valstybę ir Partiją į priekį veda idėjos ir jas įgyvendinantys lyderiai. To jis nuoširdžiai palinkėjo naujajam partijos pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui. A. Kubilius taip pat patikino, kad visą laiką tikėjo nepriklausoma Lietuva ir dirbo jai aistringai.

„Mūsų tikėjimas buvo apibrėžtas dviem žodžiais: stipri valstybė“, – sakė partijos lyderis, nepraleidęs progos įžvalgiai užsiminti tiek apie Lietuvos politinę ir ekonominę realybę bei perspektyvą, tiek apie geopolitinę ateitį.

Suvažiavimas patvirtino partijos pirmininko G. Landsbergio pavaduotojus. Pirmąja pavaduotoja tapo Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė, TS-LKD Jaunimo bendruomenės pirmininkė Aistė Gedvilienė, Seimo narys, šešėlinis energetikos ministras Dainius Kreivys, buvusi europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

A. Kubilius tapo šios partijos Politikos komiteto pirmininku. Politikos komiteto, kuris rūpinasi partijos tapatybe ir jos politikos tęstinumu, vadovo pareigose A.Kubilius pakeis parlamentarą Arvydą Anušauską. A. Kubilius lieka Seimo konservatorių frakcijos seniūnu, BNS patvirtino partijos atstovai.

Savo ruožtu į suvažiavimo delegatus kreipęsis konservatorių garbės pirmininkas, naujojo lyderio senelis Vytautas Landsbergis pabrėžė, kad norint daryti pokyčius, svarbu laimėti ateinančius Seimo rinkimus.

„Lietuvoje pradedame naują etapą. Matau savo tikslą labai aiškiai. Drauge su jumis pasiūlyti tolesnį kelią Lietuvos žmonėms – kaip tapti išsilavinusia, klestinčia ir saugia valstybe“, – kalbėjo G. Landsbergis.

„Suomijos vyriausybė diskutuoja, kaip išlaikyti lyderystę švietimo srityje ir neatsilikti nuo sparčiai besivejančių Azijos valstybių. Tuo tarpu šiandieninė Lietuvos vyriausybė diskutuoja, kaip švietimo sritį išlaikyti Viktoro Uspaskicho ir Darbo partijos finansinių srautų lyderystėje“, – apgailestavo jis.

V. Landsbergis pabrėžė, kad norint pabaigti dabartinių valdančiųjų „iškrypimus“, reikia laimėti Seimo rinkimus, kurie vyks 2016 metų rudenį.

„Yra tokia praktika kaip Vyriausybės postų vertingumas pagal pajamas partijai ir ministerijų balai pagal tai, kiek kuri ministerija atneša pajamų ją gavusiai partijai. Aš manau, kad mes (tai) pabaigsime. Mes turime laimėti, turime laimėti ateinančius Seimo rinkimus. Šitas iškrypimas ir išsigimimas turi baigtis. Ir tada kviesime į koaliciją dorus partnerius, kurie nesakys – mums už tai šita pelninga ministerija turi priklausyti. Eikit po velnių, turėtų būti atsakymas“, – kalbėjo V. Landsbergis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi