Lietuvoje

2015.05.08 17:12

Lietuva teigia sutarusi su Vokietija dėl haubicų pirkimo

BNS2015.05.08 17:12

Vokietijoje viešėję Lietuvos ekspertai šią savaitę sutarė dėl šešiolikos savaeigių haubicų „Pzh2000“ pirkimo, penktadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Vokietijoje viešėję Lietuvos ekspertai šią savaitę sutarė dėl šešiolikos savaeigių haubicų „Pzh2000“ pirkimo, penktadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Artilerijos sistemų sandorio kaina neatskleidžiama, bet ministerijos atstovai teigia, kad haubicos perkamos „palankiomis sąlygomis“.

Ministerijos atstovė Asta Galdikaitė BNS informavo, kad kartu bus įsigyti ir artilerijos bataliono efektyviai veiklai užtikrinti reikalingi vadovavimo ir ugnies koordinavimo centrai, logistinės paramos ir remonto įranga.

Be papildomų kaštų Vokietijos kariuomenė Lietuvai perduos keturias „Pzh2000“ sistemas, kurios bus naudojamos karių rengimui ir mokymui, logistiniam aprūpinimui ir remontui.

Pasak A. Galdikaitės, ekspertai taip pat sutarė dėl galimybės Vokietijos kariuomenės Artilerijos mokykloje rengti Lietuvos artilerijos instruktorius.

Kitas susitikimas šiuo klausimu planuojamas birželio viduryje Vilniuje. „Sutartį dėl „Pzh2000“ planuojama pasirašyti dar šiais metais“, – BNS sakė A. Galdikaitė.

Lietuvos kariškių teigimu, vokiškos artilerijos sistemos labai padidintų Lietuvos kariuomenės kovinę galią ir poveikio atstumą ugnimi. Tokie pabūklai gali šaudyti nuo 40 iki 70 kilometrų.

Viešėdama Vokietijoje Lietuvos delegacija taip pat domėjosi galimybėmis įsigyti vokiškų šarvuočių „Boxer“, nors dėl jų Vilnius kol kas nėra galutinai apsisprendęs.

„Vis dar vyksta rinkos analizė. Sprendimas dėl pėstininkų kovos mašinų gamintojo ar modelio dar nėra priimtas. Vizito Vokietijoje metu vyko susitikimas su kompanijos ARTEC ir organizacijos OCCAR atstovais. Susitikimo tikslas – susipažinti su OCCAR organizacijos vykdomu BOXER projekto modeliu“, – BNS informavo KAM atstovė.

Demonstruodama NATO kolektyvinės gynybos įsipareigojimus, Vokietija šiemet į Lietuvą ketina atsiųsti pratyboms daugiau kaip 500 karių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.