Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų vyks didelio masto tarptautinės pratybos

LRT.lt2015.09.08 13:45

Gegužės 11–14 d. Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų vyks tarptautinės karinės pratybos „Baltijos tvirtovė 2015“ (angl. „Baltic Fortress 2015“). Jose dalyvaus 20 karinių laivų ir trys tarptautiniai štabai. Tarp jų bus ir NATO nuolatinės parengties laivų junginys. 

Gegužės 11–14 d. Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų vyks tarptautinės karinės pratybos „Baltijos tvirtovė 2015“ (angl. „Baltic Fortress 2015“). Jose dalyvaus 20 karinių laivų ir trys tarptautiniai štabai. Tarp jų bus ir NATO nuolatinės parengties laivų junginys. 

Šiose pratybose paprastai dalyvauja Baltijos šalių karinės jūrų pajėgos ir Baltijos šalių karinių laivų junginio BALTRON laivai. Šiemet pratybos įgijo didelį mastą – prie jų prisijungs ir NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio 1-oji grupė.

Pratyboms  vadovaus Lietuvos karinės jūrų pajėgos, rašoma pranešime spaudai.

Iš viso pratybose dalyvaus 20 karinių laivų ir katerių iš aštuonių valstybių:  Belgijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Vokietijos bei Lietuvos  karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komanda ir du Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviai.

Pratybose treniruosis ir Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kurso klausytojai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kuriems šių pratybų planavimas ir koordinavimas yra kurso studijų baigiamasis etapas.

Pratybomis „Baltijos tvirtove 2015“ tobulinamas Karinių jūrų pajėgų personalo gebėjimas vykdyti tarptautines pratybas ir karines operacijas. Jose taip pat bus išbandomos Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir valdymo galimybės, treniruojamasi vykdyti sąveiką su NATO greitojo reagavimo pajėgomis, integruojant jas į vykdomas karines operacijas.

Pratybose dalyvaujantys štabo karininkai turės puikią progą panaudoti savo žinias ir patirtį,  gilinti įgūdžius reaguojant į besikeičiančią situaciją, valdant karinių laivų junginius, vykdant  karines operacijas jūroje pagal pratyboms numatytą hibridinio karo scenarijų.

Pratybose dalyvaujančių laivų įgulos taip pat tobulins savo įgūdžius jūroje atlikdami  manevravimo, šaudymo į jūros ir oro taikinius, kovos su nestandartinėmis (asimetrinės) kovos priemonėmis, išminavimo, laivų konvojavimo, laivų sulaikymo jūroje, paieškos ir gelbėjimo ir pagalbos bei aprūpinimo suteikimo veiksmus.

Pratybos „Baltijos tvirtovė“ – 2008 metais pradėtos ir kasmetinėmis tapusios tarptautinės pratybos. Jas rotacijos pagrindu organizuoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinės jūsų pajėgos.  Jų tikslas – sudaryti sąlygas tarptautinių Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kurso klausytojams, remiantis NATO procedūromis planuoti pratybas ir realių karinių mokymų jūroje aplinkoje praktikuoti štabo veiksmus įvairių pratybų štabų lygmenyje. 

Šių metų pratybų metu taip pat vyksta Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivų kovinio pasirengimo patikrinimas bei tobulinamas Karinių jūrų pajėgų laivų gebėjimas vykdyti bendras operacijas jūroje vientisame junginyje.

Vykstant pratyboms, bus sustiprintas Lietuvos teritorinių vandenų ir išskirtinės ekonominės zonos patruliavimas, vykdomas jūros dugno žvalgymas, ieškant jūrinių minų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.