Lietuvoje

2015.05.08 12:05

B. Burgis paviešino pokalbių su gimnaziste ir jos tėvais įrašus

15min.lt 2015.05.08 12:05

Sisteminiu smurtu prieš nepilnametę kaltinamas buvęs Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis ketvirtadienio vakarą savo tinklaraštyje paviešino savo pokalbių su moksleive ir jos tėvais įrašus. Jis neigia, kad įrašus į internetą patalpino pats, tačiau džiaugiasi, kad jie pagaliau yra girdimi pasauliui.

Sisteminiu smurtu prieš nepilnametę kaltinamas buvęs Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis ketvirtadienio vakarą savo tinklaraštyje paviešino savo pokalbių su moksleive ir jos tėvais įrašus. Jis neigia, kad įrašus į internetą patalpino pats, tačiau džiaugiasi, kad jie pagaliau yra girdimi pasauliui.

Taip pat B. Burgis paviešino mergaitės vardą, nors skelbti nepilnamečių asmens duomenis Lietuvos įstatymai draudžia.

B. Burgis rašo, kad paviešinti įrašai jam yra „didžiausia dovana“. „Pagaliau jūs sužinosite, už ką direktorių ketveriems metams siunčia į kalėjimą“, – skelbia buvęs direktorius.

Anksčiau B. Burgis žurnalistams yra sakęs, kad tai buvo geriausios per jo gyvenimą pasakytos kalbos.

„Jei klausysite, tai tikrai suprasite, kad nebuvau ir nesu ... (vardas pašalintas redakcijos) ar jos tėvų priešas, kad norėjau jiems padėti nepadaryti tos klaidos, kurią jie dabar, deja, jau padarė ir niekada gyvenime nebeištaisys…“, – rašo B. Burgis.

B. Burgis pasakojo istorijas apie išėjusius

Jis nurodo, pirmajame pokalbyje kalbasi su mergaitės tėvais. „Tėvus, motinos prašymu, priėmiau penktadienį savo kabinete. (Prokuroras kaltinamajame akte tai įvardijo taip: „tęsdamas nusikalstamą veiką…“ O, Santa Barbara!) Žinoma, nežinojau, kad tėvai dar gerokai prieš užeidami pas mane įsijungė įrašymo priemones… Jums spręsti, kodėl jie atėjo įrašinėti, o ne protestuoti prieš tai, ką jie vėliau pavadino dukros bauginimu… Jums spręsti, kodėl jie tai darė, kodėl jie neprotestavo prieš, anot jų, mano monologą, kodėl jie neišėjo, pasipiktinę mano kalba, kodėl jie nepasikvietė liudininkų…“, – rašo B. Burgis.

Jame girdėti, kad tėvai teigia, kad labiausiai rūpinasi dėl dukros sveikatos, nes ji, grįžusi iš mokyklos po pokalbio su B.Burgiu, kuriame jis liepė jai pasirašyti išeiti iš mokyklos, apalpo.

„Mes tikimės jūsų pagalbos“, – teigė tėvai.

B. Burgis teigia, kad taisyklės yra tokios, ir vaikas jas žinojo, todėl su jais net nėra apie ką kalbėti. „Pasekmes sukėlė cigaretė“, – visus nuogastavimus dėl mergaitės sveikatos atrėmė B. Burgis.

Direktorius pasakojo kitas istorijas, kaip privertė vaikus palikti mokyklą savo noru, nes jis sugeba nuteikti moksleivius prieš tą vaiką, kuris nesilaiko taisyklių. Tėvai per 40 min. trunkantį pokalbį beveik neturėjo kada įsiterpti į B. Burgio monologą. „Visi čia stojantys žino: manęs neįveiksi“, – pabrėžė direktorius.

Jis tikino, kad, jei paliks mergaitę mokykloje, visi galvos, kad jis paėmė kyšį ir jį išmes. „Aš turiu tokių tėvų, kurie gali Kauną valdyti, bet ne mane“, – aiškino B. Burgis.

Direktorius tikino, kad tėvai turi liautis sureikšminti, kur mokosi jų vaikas ir tiesiog jį mylėti, bet, pažeidusi taisykles, ji tarp mokinių, o ypač jų tėvų taps „raupsuotąja“.

Jis pripažino žinantis, kad apie 10 proc. gimnazijos vaikų rūko, jų niekas neseka ir netikrina kišenių, tačiau jei yra pagaunami, jiems tenka išeiti. Tokiu būdu B. Burgis teigė norintis išmokyti, kad įstatymai yra aukščiau visko.

„Jeigu ji, jūs visi užsispirsite, kad čia ji norės grįžti, tai aš jus įspėju čia ir dabar: viešumas yra geriausias ginklas. Aš tai padarysiu viešai ir visur. Jokių išimčių. Neturėkite jokių iliuzijų. Aš visada pasakysiu: „Taip, mes palikome todėl, kad ji yra nepakaltinama“. Tai yra baisus nuosprendis“, – teigė B. Burgis.

Mama atsakė, kad dėl to, ar nori likti gimnazijoje, turi apsispręsti pati dukra.

Direktorius pripažino gavęs mergaitę palaikančių laiškų iš moksleivių, tačiau į juos atsižvelgti neketinantis.

Klausyti įrašo galite čia.

Mergaitę išsikvietė pats

Antrame įraše girdėti pokalbis su gimnaziste, kuris, pasak buvusio direktoriaus, vyko pirmadienį, kai jis sužinojo, jog mergaitė ne tik nesirengia palikti gimnazijos, bet net nesiteikė ateiti ir apie tai pranešti.

Mergaitė per pokalbį pranešė nusprendusi, kad nori likti mokytis gimnazijoje.

Su vaiku direktorius kalba konkrečiai: „Ne, taip nebus. Gal tėvai nesuprato, bet aš, rods, aiškiai pasakiau, kad yra tik du variantai: arba mes tave pripažįstame nepakaltinama. Išversiu: psichišką, psichinę negalią turinčiu žmogumi. Gal tėvai to nesurato? Aš nenorėjau jiems sakyti to žodžio „psichine“. Bet tau tai turiu pasakyti“, – dėstė B. Burgis.

Jis teiraujasi mergaitės, kuo ji yra išskirtinė, kad jai turi negalioti visiems taikomos taisyklės. Taip pat direktorius stebisi, kodėl tėvai kalbėjo apie jos ligą, jei ji dar penktadienį buvusi mokykloje.

„Apie mano būklę tai čia daktarams ir specialistams geriau žinoti“, – atsako moksleivė.

„Artimiausiu metu tu turi išsiaiškinti su gydytojais, ir variantai: jei jie pripažįsta, kad tu esi nepakaltinama, kad tavęs negalima bausti, negalima skriausti, kad su tavimi reikia elgtis labai švelniai, tai tėvai, kurie tave labai myli, turi pagalvoti. Yra tokios mokyklos, kur mokosi tokie vaikai. Tu turi pasilikti ten“, – atsikerta B. Burgis.

Jis tvirtino, kad mergaitė niekaip nebus atestuojama. „Tu neliksi čia. Viskas. Šakės. Jūsų kalba pasakiau“, – tęsė jis.

Direktorius pripažino žinantis, kad jo laukia teismas, tačiau pabrėžė šeimoje turintis keturis advokatus. Jis tikino, kad vien mergaitės atėjimas į mokyklą tuo metu, kai tėvai sėdėjo pas jį kabinete, buvo chamizmas.

Pasak jo, ji elgiasi kaip princesė, kuri užsinorėjo ir daro, nepaisydama jokių taisyklių. „Aš tavęs neklausiu. Aš žinau, kad tu nenori. Bet tai nieko neduoda. Neišėjo nė vienas iš čia norėdamas iš tų, kuriuos išmetėme“, – teigė B. Burgis.

Taip pat direktorius mergaitei siūlė čia pat iškviesti medikus, kad pripažintų ją nepakaltinama. Direktorius tikino pats priimsiantis įsakymą, kad ji nepakaltinama, ir jį paskelbsiantis mokykloje bei pranešiantis žiniasklaidai.

„Tu elgiesi nenuspėjamai, nenusakomai, ir tai tikrai klinikinis atvejis“, – konstatuoja direktorius.

Jis tikino, kad per ketvirtį amžiaus buvo išmestas ne vienas moksleivis, bet nė vienas dėl to nenusižudė.

Klausyti įrašo galite čia.

Trečiasis įrašas darytas mergaitės klasėje.

Klausyti įrašo galite čia.

„Pabrėžiu, kad nei prokuroras Osvaldas Stadalius, nei tyrėja Roberta Balžekaitė, nei liudininkai neturi jokių kitų mano kaltės įrodymų, išskyrus šiuos tris įrašus. Visa kita, ką jūs girdėjote ir skaitėte, yra kaltintojų, prokuroro ir žiniasklaidos fantazijos, virtusios smurtinėmis patyčiomis, sukėlusiomis man sunkų sveikatos sutrikdymą“, – rašo B. Burgis savo tinklaraštyje.

Jis dar kartą pabrėžia, kad šių pasisakymų nesigaili.

„Galite mane pasmerkti, galite mane prakeikti, bet aš niekada nesigailėsiu, kad už tas kalbas užmokėjau savo krauju ir skausmu“, – įrašą baigia B. Burgis.

Pagal pareikštus kaltinimus dėl sistemingo nepilnametės bauginimo panaudojant psichinę prievartą B. Burgiui gresia laisvės atėmimas iki 4 metų.

B. Burgis moksleivei pernai pasiūlė palikti KTU gimnaziją dėl to, kad ji pažeidė mokyklos taisykles, draudžiančias vaikams rūkyti, vartoti svaigalus bei narkotines medžiagas.