Lietuvoje

2015.05.08 09:44

Vilniuje – tradicinė Europos dienos šventė

ELTA2015.05.08 09:44

Didžiulis Europos žemėlapis, restoranų mugė ir daugybė kitų veiklų šį savaitgalį lauks vilniečių ir miesto svečių. Europos Parlamento Informacijos biuras kartu su partneriais rengia tradicinę Europos dienos šventę.

Didžiulis Europos žemėlapis, restoranų mugė ir daugybė kitų veiklų šį savaitgalį lauks vilniečių ir miesto svečių. Europos Parlamento Informacijos biuras kartu su partneriais rengia tradicinę Europos dienos šventę.

Nuo penktadienio iki sekmadienio Vilniaus centre vyks Europos dienos renginiai. Penktadienio vidurdienį V. Kudirkos aikštėje jaunieji vilniečiai kartu su Lietuvoje išrinktais europarlamentarais iškilmingai atidengs didžiulį Europos žemėlapį. Lankytojai turės galimybę po jį pasivaikščioti, susipažinti su šalimis, jų vėliavomis ir atstumais. O norintys pasitikrinti savo žinias apie Europos Parlamentą kviečiami užsukti į EP Informacijos biuro palapinę, kur galės gauti naudingos informacijos bei dalyvauti viktorinose.

Tradiciškai per Europos dienos šventę Vilniaus centras pakvips įvairiausių patiekalų aromatais: visą savaitgalį Gedimino pr. atkarpoje nuo V. Kudirkos iki Katedros aikščių vyks restoranų mugė „Europos skonis“. Bus galima paragauti vokiškų, itališkų, graikiškų, lietuviškų, belgiškų, švediškų, rumuniškų, lenkiškų, vengriškų ir olandiškų patiekalų.

Šie metai paskelbti Europos vystomojo bendradarbiavimo metais, todėl bus galima daugiau sužinoti ir apie ES pagalbą besivystančioms šalims. Šventės lankytojai galės susipažinti su Raudonojo kryžiaus veikla pasaulyje ir pirmosios pagalbos teikimu, pasidomėti vartotojų teisių apsauga ES, paragauti kareiviškos košės, stebėti Muitinės departamento kinologų pasirodymą, sudalyvauti muitinės konfiskuotų prekių aukcione, taip pat sužinoti daugiau apie ES investicijas į Lietuvos kelius ir geležinkelius bei „Rail Baltica“ projektą.

Šeštadienio vakarą V. Kudirkos aikštėje šventinę nuotaiką pagyvins muzikos grupės „Biplan“ ir „Skamp“.

Europos dienos renginiai vyks ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

Visą savaitę daugiau nei 40-yje šalies miestų ir miestelių vyksta šiai dienai skirtos diskusijos, pilietinės akcijos, sporto varžybos, koncertai ir kitos veiklos.

Didžiausias Europos dienos renginys kasmet organizuojamas vis kitame Lietuvos mieste. Šiemet gausi renginių programa nuo ankstaus penktadienio ryto iki vakaro vyks aktyvia bendruomene ir Europos dienos šventimo tradicijomis garsėjančioje Tauragėje.

Tauragės Atgimimo aikštėje vyks žaidimai ir spektaklio „Taip sukasi pasaulis“ premjera mažiesiems. Vyresnieji turės progą susipažinti su brazilų kovos menu Copoeira, išbandyti puodelių dekoravimą su Nomeda Marčėnaite, dalyvauti Richardo Jonaičio paskaitoje „Aš galiu padėti“ ir diskusijoje su Europos Parlamento nariu Antanu Guoga. Šventinę dieną užbaigs Manto ir G&G Sindikato koncertas Tauragės Pilies aikštėje.

Europos dienai skirtuose renginiuose laukia susitikimai su žinomais žmonėmis – Algimantu Čekuoliu (Prienai), Vytaru Radzevičiumi (Biržai), Andriumi Tapinu (Kaunas) ir daugeliu kitų. Mėgstantys aktyvų laisvalaikį kviečiami dalyvauti krepšinio varžybose Kaune, tradiciniame dviračių žygyje Plungėje, orientacinėse varžybose Skuode ir kituose miestuose.

Europos dienos šventėje taip pat daug dėmesio skiriama Europos metų temai – ES vystomajam bendradarbiavimui. Vyks diskusijos, parodos, UNICEF misijų ar kelionių po tolimąsias šalis įspūdžių pristatymai, pokalbiai su tautiečiais, gyvenančiais Afganistane, Baltarusijoje, Gruzijoje, Moldovoje, Ukrainoje.

Joniškyje penktadienį rengiama netradicinė akcija, skirta vystomajam bendradarbiavimui – akcijos organizatoriai paruoš ir į Zanzibaro saloje įsikūrusią mokyklą išsiųs specialų siuntinį, kuriame bus mokymosi priemonių ir vaikų piešinių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.