Lietuvoje

2015.09.08 13:45

A. Butkevičius ir A. Kubilius parašė pažymius Vyriausybei

ELTA2015.09.08 13:45

Seimui Vyriausybės veiklos ataskaitą pristatęs Premjeras Algirdas Butkevičius savo vadovaujamo Ministrų kabineto darbą vertina šešetu.

Seimui Vyriausybės veiklos ataskaitą pristatęs Premjeras Algirdas Butkevičius savo vadovaujamo Ministrų kabineto darbą vertina šešetu.

„Aš esu labai kuklus, manau, kad šešetą galėčiau pasirašyti“, – sakė A. Butkevičius, paklaustas, kokį pažymį dešimtbalėje sistemoje galėtų parašyti Vyriausybei.

Tuo tarpu Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius socialdemokrato A. Butkevičiaus Vyriausybės veiklą vertina ketvertu dešimtbalėje sistemoje.

Premjero nuomone, toks vertinimas yra „pykčio proveržis“.

„Tai yra pykčio proveržis, negirdėjimas ir nematymas to, kas yra padaryta“, – žurnalistams sakė A. Butkevičius.

A. Kubilius teigia blogą pažymį rašantis dėl to, kad Vyriausybė nesiima naujų darbų.

„Neigiamiausias dalykas yra tai, kad ryškiausias praėjusių metų Vyriausybės veiklos bruožas yra visiška naujų iniciatyvų stoka, tai yra idėjinė stagnacija, idėjinės lyderystės nebuvimas, kas jau virsta ir ekonomine stagnacija“,– vertindamas Vyriausybės veiklos ataskaitą žurnalistams sakė A. Kubilius.

Politikas teigiamai įvertino tai, kad A. Butkevičiaus Vyriausybė tęsė konservatorių pradėtus darbus.

„Yra dalykų, kuriuos vertiname pozityviai, tai yra tuos dalykus, kuriuose Vyriausybė toliau tęsė mūsų pradėtus darbus, pavyzdžiui SGD terminalo statyba, euro įvedimas arba tokius dalykus, dėl kurių visos partijos sutaria, pavyzdžiui, gynybos finansavimo didinimą. Tai tą tikrai galima vertinti pozityviai. Antras dalykas, ką galima pozityviai vertinti, tai kad Vyriausybė, labai lėta dirbdama, nieko naujo nedarydama, nepadarė nieko dramatiškai blogo. Todėl ekonomikos augimas vis dar išlieka pozityvus“,– sakė A. Kubilius.

Kaip ELTA jau skelbė, Seime pristatydamas Vyriausybės 2014 metais nuveiktus darbus, Premjeras Algirdas Butkevičius visų pirma akcentavo užbaigtą SGD terminalo projektą, euro įvedimą ir krašto gynybos pajėgumų stiprinimą.

„Lietuva numatytu laiku, nepaisydama sudėtingo techninio projekto, per pusantrų metų pastatė suskystintųjų gamtinių dujų terminalą, kuris iš esmės mūsų naudai pakeitė energetinio saugumo situaciją Baltijos regione“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Anot Ministro Pirmininko, per pusantrų Vyriausybė „sėkmingai išlaikė pasirengimo euro įvedimui egzaminą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.