Lietuvoje

2019.04.10 17:07

LRTK atidėjo klausimą dėl „Rossija 24“ transliacijų ribojimo

Ignas Jačauskas, BNS, LRT.lt2019.04.10 17:07

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) trečiadienį atidėjo klausimo svarstymą dėl televizijos programos „Rossija 24“ transliacijų Lietuvoje, informuoja LRTK.

LRTK posėdyje atidėjo klausimo dėl televizijos programoje „Rossija 24“ laidoje „Vakaras su Vladimiru Solovjovu“ paskleistos informacijos svarstymą.

Posėdžio metu buvo pateikta papildoma medžiaga, su kuria LRTK turi susipažinti ir įvertinti.

Kaip BNS teigė komisijos pirmininkas Mantas Martišius, kanalui atstovaujantys teisininkai trečiadienį pateikė dokumentus siekdami įrodyti, kad televizijos programa transliuojama ne iš Rusijos, bet iš Europos Sąjungos.

Komisijos teigimu, laidoje Rusijos Dūmos deputatas Vladimiras Žirinovskis ragino „sunaikinti Vakarus“ pradedant branduolinį karą.

Nacionaliniai ir europiniai teisės aktai numato skirtingas procedūras dėl ES ir trečiosiose šalyse registruotų kanalų – jei televizija registruota ne Europos Sąjungoje, galioja paprastesnės pažeidimų nagrinėjimo procedūros ir LRTK gali greičiau priimti sprendimus dėl laikino retransliacijų ribojimo. LRTK tvirtina, kad tai galioja Rusijoje registruotai „Rossija 24“. 

Lietuva kai kurioms rusiškoms televizijoms dėl karo ir neapykantos kurstymo yra taikiusi maksimalius vienerių metų retransliacijos šalyje apribojimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.