Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.10 16:44

Nuo rugsėjo – nauja tvarka mokyklose: susirgus nebereikės gydytojo pažymos

Nuo rugsėjo medikai nebeišrašys pažymų tėvams apie vaiko ligą. Susirgus, apie neatvykimą į ugdymo įstaigą, užteks pranešti telefonu.

Anksčiau galiojo tvarka, kad tris dienas į mokyklą ar darželį neatėjus vaikui, tėvai turėdavo ugdymo įstaigą įspėti raštiškai. Po to būdavo reikalaujama gydytojo pažymos.

Sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė LRT RADIJUI sako, kad tokia tvarka sumažins biurokratiją, palengvės gydytojų darbas.

„Turėtume labiau pasitikėti tėvais, kad jie atsakingai rūpinasi savo vaikais. Be to, nereikėtų versti beprasmiškai lankytis sveikatos priežiūros institucijose ir palikti lankomumo apskaitą vien tik medikų išduodamoms formoms.

Ši forma nėra susijusi su sveikatos priežiūra. Netgi priešingai – reikalavimas dėl pažymos atvesti vaiką, kuris sloguoja, į sveikatos priežiūros įstaigą kaip tik padidina jo tikimybę susirgti. Tai taip pat didina administracinę naštą“, – teigia viceministrė.

Kai kurie ugdymo įstaigų vadovai nuogąstauja, kad įsigaliojus naujai tvarkai, gali būti sudėtinga sukontroliuoti vaikų lankomumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi