Lietuvoje

2013.01.10 11:13

Akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ dalyvaus rekordinis dalyvių skaičius

LRT.lt2013.01.10 11:13

Per 1200 mokyklų, valstybės institucijų ir kitų organizacijų dalyvaus Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Per 1200 mokyklų, valstybės institucijų ir kitų organizacijų dalyvaus Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Minint 1991 metų sausio 13 d. sovietinės agresijos ir nepavykusio perversmo 22-ąsias metines Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyva sausio 11 d. lygiai 8.00 valandą visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių bus uždegamos atminties žvakutės, kurios primins dramatiškas dienas, kai atsikūrusi Lietuvos valstybė ir jos piliečiai, vienijami aukštesnių tikslų ir idėjų, apgynė savo nepriklausomybę, rašoma pranešime spaudai.

Laisvės gynėjų dieną degamos žvakės simbolizuoja apgintos laisvės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius ir nukentėjusius. Piliečių susitelkimas ir vienybė lėmė Lietuvos pergalę prieš agresorių. Organizatoriai tikisi, kad, kartu visoje Lietuvoje degdami žvakutes, akcijos dalyviai pajus nors dalelytę to vienybės jausmo, kuris apjungė tautą 1991-iais ir siekia pademonstruoti, kad esminiais klausimais mes esame vieningi.

Anot Ronaldo Račinsko, Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos direktoriaus: „1991 m. sausio 13 d. viena svarbiausių dienų naujausioje Lietuvos istorijoje – tai buvo esminis lūžio taškas nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje. Tomis dienomis susitelkusi pilietinė visuomenė apgynė valstybės nepriklausomybę. Tomis dienomis iš esmės sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, galima sakyti, kad sprendėsi Europos ateitis“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.