Lietuvoje

2015.05.07 09:52

Premjeras: kriminalinės žvalgybos informacija apie V. Gedvilą – smulkmenos

BNS 2015.05.07 09:52

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad kriminalinės žvalgybos pateiktos pastabos apie kandidatą į švietimo ir mokslo ministrus Vydą Gedvilą yra nereikšmingos.

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad kriminalinės žvalgybos pateiktos pastabos apie kandidatą į švietimo ir mokslo ministrus Vydą Gedvilą yra nereikšmingos.

„Žinių radijui“ ketvirtadienį premjeras sakė, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) jam pateikta pažyma, kurioje nurodoma kriminalinės žvalgybos informacija, neturėtų tapti pretekstu neskirti „darbiečio“ V.Gedvilo ministru.

„Pažyma yra riboto naudojimo vadovaujantis kontržvalgybos įstatymu, kur yra parašyta, kad galimai... Aš, aišku, negaliu atskleisti turinio, bet tos aplinkybės, kurios ten įvardytos, yra smulkmenos. Kaip žmogus atsakingai pasakau, kad dėl to, kas ten parašyta, jokiu būdu negali būti uždarytos durys užimti ministro pareigas“, – teigė premjeras.

Jis aiškino, kad pagrindinė STT pateikta pažyma „leidžia teikti kandidatą užimti tas pareigas Respublikos Prezidentei“.

Nėra tikras, kad Prezidentė pritars kandidatūrai

Kartu premjeras sakė nesąs tikras, kad prezidentė V. Gedvilo kandidatūrą patvirtins.

„Signalai šiek tiek mane neramina, nes vyksta didžiulis politikavimas. Ir man truputį buvo nemalonu klausytis, kad Darbo partija daro tam tikrą spaudimą premjerui ir prezidentei teikdama šitą vieną kandidatūrą. Turėjau pokalbį su Darbo partijos lyderiais ponu V. Bukausku ir jų frakcijos seniūnu Kęstučiu Daukšiu. Vyko konstruktyvus pokalbis ir nebuvo jokių minčių, kad va – mes parodysime premjerui arba prezidentei“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Be to, jis sakė, kad reikėtų aiškintis, kaip informacija apie pažymų turinį pateko į viešumą.

„Aš jau šiandien su kai kuriomis teisėsaugos tarnybomis kalbėjausi ir paklausiau, kodėl jos buvo paviešintos, nes tik du žmonės tėra gavę tą pažymą – aš ir Prezidentūra. Ir gali kilti dar vienas tyrimas, kad būtų išsiaiškinta, kas nutekino riboto naudojimo informaciją“, – teigė premjeras.

Darbo partija anksčiau savo deleguotą švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį atšaukė iš pareigų, nes jis esą nevykdo partijos ir Vyriausybės programos. Partijos prezidiumas nutarė vietoj jo siūlyti pirmąjį Seimo vicepirmininką V. Gedvilą.

Ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu. Prezidentė kandidato nekomentuoja, nes kol nėra gavusi oficialaus teikimo.