Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.06 23:19

Premjeras: STT neturi neigiamos informacijos apie V. Gedvilą, jis teikiamas Prezidentei

BNS 2015.05.06 23:19

Premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį pranešė, kad gavo teigiamą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvadą dėl kandidato į švietimo ir mokslo ministrus Vydo Gedvilo reputacijos, ir teiks Seimo nario kandidatūrą svarstyti Prezidentei.

Premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį pranešė, kad gavo teigiamą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvadą dėl kandidato į švietimo ir mokslo ministrus Vydo Gedvilo reputacijos, ir teiks Seimo nario kandidatūrą svarstyti Prezidentei.

„STT pateiktoje pažymoje teigiama, kad ši institucija V. Gedvilą neigiamai charakterizuojančios informacijos, vadovaujantis Korupcijos prevencijos įstatymo nuostatomis, neturi“, – teigiama Vyriausybės pranešime spaudai.

Premjeras trečiadienį BNS sakė pats skaitęs minėtą pažymą ir ji tikrai esanti palanki „darbiečių“ siūlomam kandidatui.

„Aš ją skaičiau, kad ji yra palanki. Tikriausiai lietuviškai moku perskaityti“, – tvirtino Vyriausybės vadovas.

Pasak jo, STT pažymoje tik nurodyta, kad „jeigu bus gauta kokia nors papildomos informacijos, mes jus informuosime“.

„Pagrindinė pažyma yra be priekaištų (...). Nėra (abejonių dėl kandidato reputacijos ir skaidrumo – BNS). Labai atsakingai sakau“, – pakartojo A. Butkevičius.

Jis teigė artimiausiu metu šią kandidatūrą teiksiantis svarstyti Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

STT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Ruslanas Golubovas BNS patvirtino, kad apie V. Gedvilą STT pateikė ir kriminalinės žvalgybos metu surinktos informacijos.

„Įstatymas suteikia teisę pateikti tokią informaciją, jeigu tam yra pagrindo. Tai šiuo atveju taip ir buvo padaryta (...). Jinai pateikiama tada, kada yra pagrindo ją pateikti“, – sakė R. Golubovas.

Jis nekomentavo, ką rodo tokios informacijos apie asmenį pateikimas.

„Tai rodo pateiktą informaciją, kurios mes nei vertiname, nei komentuojame. Mes tiesiog pateikėme ją ir tik sprendimų priėmėjai gali ją komentuoti“, – pabrėžė STT atstovas.

Darbo partija anksčiau savo deleguotą švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį atšaukė iš pareigų, nes jis esą nevykdo partijos ir Vyriausybės programos. Partijos prezidiumas nutarė vietoj jo siūlyti pirmąjį Seimo vicepirmininką V. Gedvilą.

Ministrus skiria ir atleidžia Prezidentas premjero teikimu.

Prezidentė kandidato nekomentuoja, kol nėra gavusi oficialaus teikimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi