Lietuvoje

2015.05.06 23:25

SGD terminalo dujotiekyje nuaidėjo sprogimas – specialios tarnybos sukeltos ant kojų

Laura Selėnienė, 15min.lt, Edmundas Jakilaitis2015.05.06 23:25

Tokio scenarijaus veiksmai imituoti šalies pajūryje. Bendrose pratybose viešojo saugumo tarnyba ir Lietuvos kariuomenės pajėgos bandė pažaboti Klaipėdoje ir Palangoje siautėjusius tariamus teroristus.  

Tokio scenarijaus veiksmai imituoti šalies pajūryje. Bendrose pratybose viešojo saugumo tarnyba ir Lietuvos kariuomenės pajėgos bandė pažaboti Klaipėdoje ir Palangoje siautėjusius tariamus teroristus.

Pagrindinis antrojo etapo pratybų „Žaibo kirtis“ veiksmas vyko aplink SGD terminalą. Plakatais apsiginklavę aktyvistai karteriu suko ratus aplink dujovežį „Independence“. Kol Viešojo saugumo tarnybos savo pajėgas buvo sutelkusios aktyvistų drausminimui, teroristinės grupuotė nariai sukėlė sprogimą dujotiekyje.

Paskelbus ekstremalią situaciją talkinti Viešojo saugumo tarnybai atskubėjo 500 karių. Jų užduotis – susemti po Klaipėdą pasklidusius teroristus. Dujotiekio sprogdintojai sulaikyti Klaipėdoje praėjus kelioms valandos po išpuolio.

Pratybų veiksmai pagal panašų scenarijų vyko ir Palangos oro uoste.

„Mes nenorime, kad šitos pratybos būtų kaip paradinis pasirodymas, kad visos tarnybos dirba idealiai. Mūsų tikslas –  išsiaiškinti, ar mes galime koordinuoti savo veiksmus, ar gali veikti mūsų bendri štabai, kokie yra trūkumai, problemos ir kaip reaguoti į situaciją, kuri nėra iš anksto sumodeliuota“, – apie pratybas pasakojo Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.

Kariuomenės vado tikinimu, pajūryje vykdomos pratybos parodys, kaip kariai ir specialiosios tarnybos atsilaikytų prieš įvairias atakas kol NATO sąjungininkai tik pakeliui į Lietuvą.

„Situacija aplink Lietuvą ir tai, ką  mes matome Rytų Ukrainoje reikalauja iš mūsų labai aiškiai suvokti, kad mes turime veikti  išvien. Todėl tai yra nacionalinės pratybos, skirtos veiksmas iki sąjungininkų atėjimo. Jei bus tas laikas, kuomet sąjungininkai negalės mums padėti, mes Lietuvos teritorijoje turėsime veikti patys“, – patikino V. Žukas.

Pajūryje imituoti veiksmai –  prilygstantys ekstremaliai situacijai. Netrukus pratybų veiksmas persikels į Kaišiadoris ir Švenčionis, kurių rajonai tariamu Prezidentės dekretu  paskelbti karo teritorijomis. Ten sukilėliai netrukus užims svarbiausius rajonų centrų pastatus ir perims jų valdymą.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5