Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.06 15:22

V. Antonovas ir R. Baranauskas grąžinami į Lietuvą

15min.lt 2015.05.06 15:22

Jungtinės Karalystės aukščiausiasis teismas trečiadienį nusprendė išduoti Lietuvai buvusius žlugusio banko „Snoras“ akcininkus Vladimirą Antonovą ir Raimondą Baranauską.

Jungtinės Karalystės apeliacinis teismas trečiadienį nusprendė išduoti Lietuvai buvusius žlugusio banko „Snoras“ akcininkus Vladimirą Antonovą ir Raimondą Baranauską. Šį sprendimą buvę „Snoro“ savininkai tikriausiai dar galės skųsti Aukščiausiajam teismui.

Sprendimą dėl V. Antonovo ir R. Baranausko ekstradicijos priėmę du Didžiosios Britanijos apeliacinio teismo teisėjai patvirtino ankstesniojo teismo sprendimą, kad įtariamųjų argumentai neįtikinami.

Teisėjai tvirtino, kad apeliacija nepagrįsta jokiais atžvilgiais – V. Antonovas Lietuvoje nėra persekiojamas nei dėl politinių priežasčių, nei dėl rusų tautybės.

„Nėra jokių įrodymų – nei tiesioginių, nei netiesioginių – dėl kurių galima būtų nustatyti, kad Europos arešto orderis V. Antonovui buvo išduotas dėl to, kad jis yra rusas“, – teigė teisėjai.

Generalinė prokuratūra: patvirtinimo dar nėra

Lietuvos generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė 15min.lt teigė, kad kol kas oficialaus pranešimo apie šį teismo sprendimą iš Didžiosios Britanijos prokuratūra dar nėra gavusi.

„Mes dar šios žinios oficialiais savo kanalais nesame gavę. Todėl kol kas negalime komentuoti tų aplinkybių, kada, kodėl, per kiek, nes jos labai priklauso nuo teismo sprendimo formulavimo. Reikia išsamiai susipažinti su sprendimu, kuris, kiek žinoma, dar gali būti skundžiamas“, – teigė E. Martinonienė.

Kiek laiko užtruks kol sprendimas pasieks Lietuvą, prognozuoti prokuratūros atstovė nesiryžo.

Skundėsi tapę atpirkimo ožiais

V. Antonovas ir R. Baranauskas Didžiosios Britanijos teismuose bandė įrodyti neva jie yra tapę „atpirkimo ožiais“. Įtariamieji tvirtino, kad jų ekstradicijos Lietuvos valdžia siekia bandydama nutraukti dienraščio „Lietuvos rytas“ kritiką.

Pasak R. Baranausko advokato Johno Joneso, neteisėtas buvo ir banko „Snoras“ nacionalizavimas. „Lietuvos prezidentė ir Vyriausybė banką „Snoras“ sužlugdė dėl politinių priežasčių“, – sakė jis.

Londono Vestminsterio magistrato teismas, pirmininkaujant teisėjui Johnui Zani, išnagrinėjęs Lietuvos generalinės prokuratūros prašymą, jau buvo nutaręs Lietuvai išduoti buvusius „Snoro“ akcininkus.

J. Zani tuomet teigė, kad V. Antonovo ir R.Baranausko teiginiai nepagrįsti įrodymais, todėl nėra jokių priežasčių nepritarti ekstradicijai. Jo nuomone, perduodant buvusius „Snoro“ savininkus Lietuvai jų teisės nebus pažeistos.

Kaltinami iššvaistę milijonus

Lietuvos prokurorai yra pateikę Europos arešto orderį dėl V. Antonovo ir R. Baranausko suėmimo, jie įtariami pasisavinę apie 490 mln. eurų „Snoro“ turto. Prokurorai taip pat yra apriboję jų nuosavybės teises į 233 mln. eurų vertės turtą.

Prokurorai tvirtina, kad buvę banko savininkai apskaitos įrašuose buvo sukūrę netikrų sąskaitų ir kitų dokumentų, o 2011 metų liepą V. Antonovas pasirūpino, kad centriniam bankui būtų pateikta tikrovės neatitinkanti informacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi