Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.06 10:57

L. Graužinienė abejoja siūlymu uždrausti alkoholį vartoti asmenims iki 20 metų

ELTA 2015.05.06 10:57

Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė abejoja Seimo siūlymu uždrausti ne tik vartoti, bet ir laikyti alkoholį asmenims iki 20 metų ir siūlo užsiimti prevencine veikla.

Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė abejoja Seimo siūlymu uždrausti ne tik vartoti, bet ir laikyti alkoholį asmenims iki 20 metų ir siūlo užsiimti prevencine veikla.

„Turiu asmeninę nuomonę, kad šitas draudimas... Tiesiog nebus galimybės sukontroliuoti taip stipriai, ir vis dėlto 20 metų – tai jau yra suaugęs žmogus. Jeigu nuo 18 metų laikoma, kad yra atskiras šeimos narys, ir tėvai jau neneša tos atsakomybės už pilnametį vaiką, labai bus sudėtingas tas dvejų metų tarpsnis įstatymui įgyvendinti", – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė Seimo vadovė.

Pasak L. Graužinienės, jeigu įstatyme bus numatytas draudimas vartoti alkoholį iki tam tikros amžiaus ribos, tai nereiškia, kad jaunuoliai jo neparagaus, juolab kad statistika rodo, jog alkoholio paragauja vis jaunesni žmonės.
 

Loreta Graužinienė. V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Esu įsitikinusi, kad turi būti vykdomas prevencinis darbas, o draudimas – būti kaip papildoma priemonė. Mūsų šalyje kažkaip yra atvirkščiai. Jeigu įstatymas priimtas – „draudžiama“, tai lyg pliusiukas uždėtas, lyg viskas taip turi vykti. Gyvenime taip nebūna. Mes visi turime vaikų ir žinome, kaip vis dėlto reikia daug su jais kalbėti, aiškinti kiekvieną situaciją“, – tikino politikė.

ELTA primena, kad antradienį Seimas po svarstymo pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma nuo šių metų lapkričio 1 d. drausti vartoti ir turėti bet kokių alkoholinių gėrimų asmenims iki 20 metų, taip pat būtų uždrausta jiems parduoti alkoholinius gėrimus. „Darbiečių“ frakcija šį siūlymą palaikė, tačiau L. Graužinienė balsavime nedalyvavo.

Siūloma, kad viešojo maitinimo veiklą vykdančios įmonės privalėtų užtikrinti, jog asmenys iki 20 metų nevartotų alkoholinių gėrimų prekybos alkoholiniais gėrimais vietose. Šiuo metu tokie draudimai galioja asmenims, jaunesniems kaip 18 metų.

Svarstomomis pataisomis siekiama mažinti alkoholinių gėrimų prieinamumą ir vartojimą tarp vaikų ir jaunimo bei bendrą alkoholio vartojimo daromą žalą.

Už naujas nuostatas po svarstymo balsavo 42 Seimo nariai, prieš – 12, susilaikė 18 parlamentarų. Tam, kad jos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi