Lietuvoje

2019.04.10 12:01

Seimo komitetas pritarė Širinskienės vadovaujamos tyrimo komisijos darbo pratęsimui

Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.04.10 12:01

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė Agnės Širinskienės vadovaujamos galimą neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tiriančios Seimo laikinosios komisijos darbo pratęsimui iki šių metų gruodžio 15 d.

Trečiadienį šio komiteto nariai svarstė ir parlamentaro Povilo Urbšio siūlymą pratęsti tyrimą iki šių metų spalio 16 d., tačiau tam nebuvo pritarta. 

Seimas buvo įpareigojęs komisiją tyrimą baigti iki šių metų gegužės 1 dienos.

Komisijos pirmininkė, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė yra sakiusi, kad komisija laiku negali baigti darbo dėl išorės trikdžių. Pasak jos, komisija negavo įvairių tarnybų dokumentų, kurie yra susiję su anksčiau Seimo atliktais tyrimais, motyvuojant tuo, kad Seimo kontrolieriai vis dar atlieka įvairius patikrinimus. 

„Be abejo, susidūrėme ir su tam tikrais sunkumais bendraujant, ir su valstybinėmis įmonėmis. Dabar tos problemos yra sprendžiamos, ir valstybės įmonės pradėjo teikti informaciją“, - Seimo plenariniame posėdyje antradienį sakė A. Širinskienė. 

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė A. Širinskienės įregistruotam nutarimo projektui, kuriame numatyta parlamentinį tyrimą atlikti ir pateikti išvadą Seimui iki 2019 m. gruodžio 15 d.

Seimo plenariniame posėdyje projektą numatoma svarstyti balandžio 11 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt