Lietuvoje

2019.04.10 11:52

Po kilusio šurmulio sureagavo kariuomenės vadas Žukas: buvau netinkamai suprastas

LRT.lt2019.04.10 11:52

Po antradienį kilusio triukšmo kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas nusprendė pasiaiškinti. Anot generolo, pastaruoju metu jis buvo netinkamai suprastas.

„Nesu viešųjų ryšių specialistas, o karys, todėl situaciją paaiškinu trumpa“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė J. V. Žukas ir išskyrė penkis paaiškinančius punktus.

„Valdas Sutkus nėra mano artimas draugas ar bičiulis, o tiesiog seniai pažįstamas asmuo, kurį sutikęs pasisveikinu. Tokių asmenų yra šimtai. Jokio tarpininkavimo susitikimui su manimi nereikia. Jei būtų paskambinęs pats kandidatas į prezidentus, ar koks kitas jo atstovas, rezultatas būtų toks pats. Kariuomenei svarbu, kad kandidatai į prezidentus turėtų tikslią viešą informaciją apie šalies ginkluotas pajėgas. Tai leidžia tikėtis, kad debatų ar kitų viešų renginių metu visuomenė iš kandidatų girdės tikslias žinias.

Visi kandidatai, kurie šiuo tikslu norėtų susitikti su manimi, yra visada laukiami. Su jais susitiksiu, lygiai kaip ir su Gitanu Nausėda, savo kabinete, skaidriai ir nieko neslėpdamas. Lietuvos kariuomenė, jos kariai bei vadas negali dalyvauti politikoje, joje nedalyvauja ir nedalyvaus“, – rašė kariuomenės vadas.

Visas šurmulys kilo po to, kai kariuomenės vadas generolas leitenantas J. V. Žukas susitiko su kandidatu į prezidentus G. Nausėda, o susitikimui tarpininkavo verslo konfederacijos vadovas V. Sutkus, kaip senas G. Nausėdos pažįstamas.

„V. Sutkų aš pažįstu nuo 1990 metų kaip žaliaraištį savanorį. Tai jis prieš vasario 16 dieną paskambino ir pats paklausė, ar aš negalėčiau susitikti su kandidatu į prezidentus G. Nausėda. Sakau, kodėl ne?“, – antradienį BNS sakė generolas.

„Jis čia ne kaip verslininkas atėjo, o kaip senas pažįstamas. Jis čia ir anksčiau lankėsi. Čia nebuvo kažkoks susitikimas kaimo turizmo sodyboje ar kažkokie susitarimai“, – pridūrė jis.

Premjeras Saulius Skvernelis per debatus pirmadienį pareiškė, kad G. Nausėda pažeidė „teisinės valstybės konstitucinį principą, kariuomenės depolitizavimą“, kai paminėjo J. V. Žuką kaip potencialų savo patarėją.

Kandidatas į prezidentus G. Nausėda tokius premjero kaltinimus atmetė. Atvirkščiai – tvirtino, kad su V. Sutkumi dažnai susitinka ir S. Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI