Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.05 16:35

Ministrės V. Baltraitienės tarnybinis automobilis – anūkui vežioti

Pirmadienio pavakare po Žvėryną vaikščiojęs 15min.lt skaitytojas užfiksavo, kaip žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė į tarnybinį automobilį, skirtą tik darbo reikalams, sodina savo anūką. Ministrės atstovė spaudai Jolanta Butkevičienė 15min.lt aiškino, kad ministrė nusižengimo nepadarė – tarnybiniu transportu ministrams leidžiama vykti į namus ir iš jų, o į darželį V.Baltraitienė užsuko pakeliui.

Pirmadienio pavakare po Žvėryną vaikščiojęs 15min.lt skaitytojas užfiksavo, kaip žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė į tarnybinį automobilį, skirtą tik darbo reikalams, sodina savo anūką. Ministrės atstovė spaudai Jolanta Butkevičienė 15min.lt aiškino, kad ministrė nusižengimo nepadarė – tarnybiniu transportu ministrams leidžiama vykti į namus ir iš jų, o į darželį V. Baltraitienė užsuko pakeliui.

Skaitytojas teigė dažnai po darbo pėsčiomis einantis į Vingio parką pro Žvėryno vaikų darželį „Boružėlė“, esantį Latvių gatvėje.

Jam užkliuvo ne tik tai, kad tarnybiniu transportu vežiojamas vaikas, bet ir V.Baltraitienės vairuotojo įžūlumas – ministrės „Škoda“ stovėjo drąsiai apkėtusi šaligatvį.

„Jau ne kartą mačiau, kaip prie darželio sustoja Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) tarnybinis automobilis „Škoda“ ir iš jo išlipa ministrė V.Baltraitienė. Pirmą kartą galvojau, kad maža ką – gal su darbiniais reikalais atvažiavo. Tačiau vakar net aiktelėjau pamatęs, jog ponia ministrė į tarnybinį automobilį sodina, kaip įtariu, savo anūką“, – pasakojo jis.

Skaitytojas stebėjosi, kad ministrė už mokesčių mokėtojų pinigus su savo asmeniniu vairuotoju vežioja anūką.

„Ar tai ne viešųjų ir privačių interesų supainiojimas ir valstybės lėšų švaistymas? O gal ministrė po darbo aukle dirba? Be to, ministerijos automobilis ne tik naudojamas ne pagal paskirtį, bet ir stovėjo grubiai pažeisdamas Kelių eismo taisyklės – po ženklu, ant šaligatvio. Gėda“, – piktinosi skaitytojas.

Ministrės anūko nebuvo kam prižiūrėti

Žemės ūkio ministrės atstovė spaudai J. Butkevičienė 15min.lt pripažino, kad ministrė pirmadienį iš tiesų vyko į vaikų darželį pasiimti dukters vaiko.

Jos teigimu, tėvai buvo išvažiavę, todėl prižiūrėti vaiko nebuvo kam.

„Buvo gyventojų priėmimas, kadangi užtruko, ji gi niekada darbo penktą valandą nebaigia, o vaiką reikėjo pasiimti iki 17.30 val.“, – sakė J. Butkevičienė.

Paklausta, ar tai buvo vienintelis kartas, ji teigė taip išsamiai ministrės nekvotusi.

Atstovė spaudai teigė, kad Vyriausybės nutarimas, reglamentuojantis tarnybinių automobilių naudojmą, ministrams leidžia šiuo transportu vykti į renginius ir į namus bei iš namų. Tuo metu vaiko į darželį ministrė užsuko vykdama namo.

„O su vairuotoju, kai grįš, tai ir aiškinsimės. Jis pastatė automobilį, ministrė pati nevairuoja“, – sakė ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi