Lietuvoje

2015.05.05 17:15

Valymo paslaugų įmonės vadybininkė išteisinta dėl vaiko skendimo vandens parke

BNS 2015.05.05 17:15

Valymo priežiūros paslaugas teikusios įmonės „Valymo priežiūros centras“ dabar jau buvusi darbuotoja Svetlana Ruseckienė nekalta dėl nelaimės, kai vandens parke „Vichy“ skendo mažametė mergaitė, nusprendė teismas.

Valymo priežiūros paslaugas teikusios įmonės „Valymo priežiūros centras“ dabar jau buvusi darbuotoja Svetlana Ruseckienė nekalta dėl nelaimės, kai vandens parke „Vichy“ skendo mažametė mergaitė, nusprendė teismas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį kaltinamąją išteisino dėl visų jai pareikštų kaltinimų.

Baudžiamojoje byloje vilnietei buvo pateikti įtarimai dėl tarnybos pareigų neatlikimo.

„Pagal šį įstatymą atsako valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo. Ji (S. Ruseckienė – BNS) negali būti pripažinta valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, nes neturėjo administracinių įgaliojimų“, – sakė teisėjas Marijus Kursevičius.

S. Ruseckienė kaltinta ir dėl neatsargaus mažametės sunkaus sveikatos sutrikdymo.

Teisėjas sakė, kad kaltinime nurodytos kokybės vadybininko nuostatai yra bendro pobūdžio ir negali būti pripažinti specialaus elgesio taisyklėmis. Pasak teisėjo, jeigu S. Ruseckienė ir būtų pažeidusi taisykles, jo manymu, kalta vis tiek negalėtų būti pripažinta, nes nelaimę lėmė „visas kompleksas nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių“.

Nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Prokuratūra tikriausiai skųs šį išteisinamąjį nuosprendį, tai po nuosprendžio paskelbimo žurnalistams minėjo valstybės kaltintoja prokurorė Larisa Fedotova.

Anksčiau ji teismo paprašė S. Ruseckienę pripažinti kalta dėl tarnybos pareigų neatlikimo ir sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo. Kaltintojos manymu, kokybės vadybininke dirbusiai S. Ruseckienei teismas turėtų skirti trejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiem metams. Per šį laikotarpį be bausmės atidėjimo vykdymą prižiūrinčios moteris negalėtų išvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau nei savaitei.

2013 metų rugpjūtį mažametė, tuomet 9 metų mergaitė skendo viename iš atrakcionų, nes buvo įtraukta į vandens nutekėjimo sistemos angą ir negalėjo savarankiškai iš jos ištrūkti.

Nukentėjusios mergaitės šeima šioje byloje yra pateikusi 400 tūkst. litų (beveik 116 tūkst. eurų) ieškinį. Kadangi S. Ruseckienė išteisinta, ieškinys paliktas nenagrinėtas.

S. Ruseckienė labai džiaugėsi išteisinamuoju nuosprendžiu, sakydama, kad teismas įsigilino į bylą .

Pernai rugsėjo pabaigoje Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pranešė, kad lankytojų saugumo neužtikrinusiam pramogų parkui „Vichy“ skyrė 22,5 tūkst. litų (6,5 tūkst. eurų) baudą.

Tarnyba pranešė baudą pramogų parką valdančiai bendrovei „Vandens parkas“ skyrusi už Produktų saugos įstatymo pažeidimą. Tarnyba įvertino Vilniaus visuomenės sveikatos centro informaciją dėl 2013 metų rugpjūčio 17 dienos incidento, kai pramogų parko baseine „Kanojų upė“ į vandens išleidimo angą buvo įtraukta mažametė, ji skendo, patyrė traumą ir buvo pristatyta į Vilniaus universiteto vaikų ligoninę gydymui.

Prokuratūra mano, kad S. Ruseckienė, būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, pažeisdama specialias elgesio saugumo taisykles dėl neatsargumo netinkamai atliko savo pareigas ir dėl to sunkiai sužalojo žmogų.

Tyrimo metu nustatyta, kad valymo darbams atlikti moteris kitiems dviem asmenims nurodė nuimti apsaugines groteles, dengiančias dvi vandens įtraukimo cirkuliacines angas. Tačiau būdama atsakinga už užduočių įvykdymą ir atliekamų darbų kokybę, jų nekoordinavo, o žinodama, kad vandens cirkuliacinės angos yra neuždengtos ne mažiau kaip penkias paras, nenumatė, kad tai gali sukelti pavojų vandens parko lankytojams, nors turėjo tai numatyti. Būtent dėl tokio neatsargumo ir įvyko skaudi nelaimė gausiai vaikų bei suaugusiųjų lankomame objekte.

Mažametės nukentėjusiosios gydymo išlaidoms atlyginti Vilniaus teritorinė ligonių kasa šioje baudžiamojoje byloje yra pareiškusi civilinį ieškinį – daugiau nei 5 tūkst. litų (daugiau nei 1,4 tūkst. eurų). Šis ieškinys po išteisinamojo nuosprendžio nepatenkintas.

Baudžiamasis kodeksas už sunkų sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo, pažeidžiant specialias elgesio saugumo taisykles, numato laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų, už tarnybos pareigų neatlikimą – baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.